علی مطهری – دولت تعطیلی شهادت امام حسن عسکری (ع) را در شرایط کرونایی لغو کند

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۲۹

پیشنهاد نماینده دوره دهم مجلس به دولت

علی مطهری  نماینده تهران در مجلس دهم اخیراً در حساب توییتری خود برای کنترل بیماری کرونا در تعطیلات مهر و آبان نوشت: «‌با توجه به شدت شیوع کرونا در کشور لازم است دولت تعطیلی شنبه ۲۶ مهر و یکشنبه ۴ آبان شهادت امام رضا (ع) و امام حسن عسکری (ع) را برای امسال لغو کند تا خود به خود سفرها لغو شود و نیازی به التماس دولت نباشد. تعطیلی این روزها در حالی که نمی‌توان مراسمی برگزار کرد فلسفه خود را از دست داده است.»

علی مطهری – دولت تعطیلی شهادت امام حسن عسکری (ع) را در شرایط کرونایی لغو کند

نایب رییس مجلس دهم خطاب به دولت نوشت: «تعطیلی های ۲۶ مهر و ۴ آبان را لغو کنید تا سفرها لغو شود و نیاز به التماس شما نباشد. اساسا تصویب این تعطیلی در مجلس دهم به صورت غیرقانونی و دزدانه انجام شد. شورای نگهبان هم ابتدا مخالفت کرد».

تعطیلی مجلس در ایام کرونا

چند ماه گذشته نیز نماینده اصلاح طلب مجلس و کاندیدای ردصلاحیت شده انتخابات مجلس در اسفندماه گذشته در یادداشتی با عنوان «سخنی با عباسعلی کدخدایی» نوشت:«آقای کدخدایی… با لحن تمسخرآمیز با مجلس سخن گفته است.

سخن از تعطیلات کرونایی و غیرکرونایی مجلس به میان آورده است، کنایه از اینکه بخشی از تعطیلات مجلس ناشی از عکس‌العمل او در مقابل رد صلاحیت‌ها بوده حال آنکه این تعطیلات به دنبال دستور وزارت بهداشت بوده است و این روزها هم که جلسات آن تشکیل می‌شود به نظر من کار درستی نیست و بیشتر از ترس رسانه‌هاست».

تاکید علی مطهری مبنی بر لزوم تعطیلی مجلس به علت شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی، اصلا عجیب نبود. کاملا طبیعی است که در شرایط ویژه پساکرونا و لزوم اقدامات شبانه روزی مجلس برای رفع مشکلات مردم، پیشنهاد تعطیلی ارائه می شود..

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان