علی مطهری – پاسخ رژیم صهیونیستی را باید سر جای خودش بدهیم!

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۳

 کارشکنی اسرائیل در توقف مذاکرات وین

 علی مطهری در واکنش به حادثه نطنز، ذینفع اصلی این حادثه را رژیم صهیونیستی عنوان کرد که به دنبال توقف  مذاکرات وین متوقف است و باید پاسخ این رژیم را  سر جای خودش داد. علی مطهری نایب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی و نامزد ریاست جمهوری سیزدهم، در نشست خبری اخیر خود، با اشاره به سیاست خارجی این روزهای کشورمان گفت:

باید یک تغییری در سیاست کشور داشته باشیم زیرا در میان کشورهای اسلامی و دنیا منزوی هستیم. چرا نباید با اکثر کشورهای دنیا رابطه داشته باشیم و نتوانیم آنها را جذب کنیم. اینکه نفوذی بین کشورهای اسلامی نداشته باشیم درست نیست و باید روابط مان با غرب هم درست شود.
رابطه با آمریکا به سود کشور است و این شرایط موجود به سود رژیم صهیونیستی است. یک عده مذاکره را به معنای تسلیم می دانند که درست نیست و باید آن را درست کنیم. این که روابط را در چین و روسیه ببینیم درست نیست. ۸۰ درصد روابط کشور با ۶ کشور است و این به آن معناست که با دیگر کشورها رابطه نداریم.

علی مطهری - پاسخ رژیم صهیونیستی را باید سر جای خودش بدهیم!

علی مطهری – پاسخ رژیم صهیونیستی را باید سر جای خودش بدهیم!

وی درخصوص توقف مذاکرات وین تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به دنبال آن است که مذاکرات وین متوقف شود؛ پاسخ آنها را باید سر جای خودش داد زیرا خیلی به این رژیم بدهکار هستیم. صهیونیست‌ها نگران هستند که برجام مجدد از سر گرفته شود. شهادت سردار سلیمانی را بیشتر به حساب آمریکا می گذاریم تا رژیم صهیونیستی.

ذینفعان حادثه نطنز

ايران در روز فناوري هسته‌اي از ١٣٣پروژه و نسل جديد سانتريفيوژهاي پيشرفته رونمايي كرد. يك روز پيش از آن يك مقام ارشد وزارت خارجه آمريكا گفته بود كه آمريكا به دقت اين برنامه ها را رصد مي كند و آن را به عنوان نشانه اي از جديت ياعدم جديت ايران براي پيوستن به برجام مورد بررسي قرار خواهد داد.

يك نماينده مجلس ايران نيز صراحتا گفته است علت رونمايي از اين برنامه هاي پيشرفته تحت فشار قرار دادن دولت بايدن براي لغو تحريم ها بوده است. حال در ميان اين اخبار اعلام شده است كه تاسيسات نطنز مورد حمله سايبري قرار گرفته و شبكه برق آن دچار اختلال شده است. همه نشانه ها رو به سوي اسراييل است و همه قرائن نيز نشان مي دهد كه اسراييل ذينفع اول اين خرابكاري بوده است و به نوعي خطوط قرمز خود را به طرف هاي ثالث نشان داده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان