عمره مفرده – شرایط برگزاری عمره مفرده در دوران کرونا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۷-۰۲

شرایط برگزاری عمره مفرده اعلام شد

وزیر حج و زیارت عربستان سعودی شرایط برگزاری مناسک عمره مفرده را تا یک سال دیگر اعلام کرد. وزارت حج و عمره عربستان سعودی اعلام کرد به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا به زودی نرم افزاری رایانه ای ارایه می کند که درخواست انجام و امکان رزرو زمان ادای عمره از طریق آن ممکن خواهد بود.  محمد بن طاهر بنتن وزیر حج عربستان گفت که این وزارت خانه به زودی از طریق اینترنت برنامه ای را ارایه خواهد کرد که به شهروندان و افراد مقیم این کشور این اجازه را خواهد داد که درخواست ادای عمره و امکان رزرو زمان ادای مناسک و استفاده از خدمات جانبی خود را ثبت کنند. وی با بیان اینکه نرم افزار مربوطه تا هفته آینده در دسترس قرار می گیرد،  افزود: این اقدام به منظور جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله گذاری های اجتماعی گرفته شده است .

حضور تدریجی در مسجدالحرام و مسجد النبی (ص)

طبق گزارش رسانه های دولتی عربستان،  عبدالرحمن بن عبدالعزیز السدیس رییس امور مسجد الحرام و مسجد نبوی (ص)  در مورد بارگشایی این اماکن مقدس گفته است: امکان حضور عمره گزاران در مسجد الحرام و همچنین زیارت روضه شریفه در مسجد النبی(ص) به صورت تدریجی فراهم شده است.

عمره مفرده – شرایط برگزاری عمره مفرده در دوران کرونا

در این گزارش اعلام شده است: حضور تدریجی عمره گزاران در مسجدالحرام و مسجد النبی (ص) در راستای تدابیر پیشگیرانه برای ممانعت از شیوع ویروس کرونا انجام شده است. دولت عربستان حج تمتع امسال را در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بدون حضور زایران خارجی برگزار کرد و تنها حدود ۱۰ هزار نفر از اتباع و افراد مقیم این کشور موفق به ادای حج تمتع شدند.
قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان