عملکرد شغلی – اهمیت عملکرد شغلی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۳

عملکرد شغلی

بعضی معتقدند که معنی واژه عملکرد شغلی ،نتیجه کار و بازدهی سازمان است. و عده ای نیز عملکرد را به معنای فرایند انجام دادن کار و نحوه انجام دادن وظایف(بدون در نظر گرفتن نتیجه)به کار می برند. در ارزشیابی عملکرد منابع انسانی ،هم می توان بر نتایج به دست آمده. و هم بر فرایند کاری تاکید نمود.به عبارت دیگر ، عملکرد یعنی حاصل فعالیت های نیروی انسانی از لحاظ اجرای وظایف محوله و پس از زمان معین که می تواند جنبه بهره وری و کارآیی داشته باشد.

"<yoastmark

دستیابی کارکنان به وظایف تعیین شده است که حاصل مشترک توانایی و انگیزش می باشد. لازم به ذکر است که توجه به جنبه های انگیزشی شغل ، پس از به کار گماری منابع انسانی دارای اهمیت است. در برانگیختن منابع انسانی دو عامل بیشتر از سایر عوامل موثر می باشند. یکی این که چگونه می توان رفتار کاری  را به سهولت آموخت و دیگر اینکه چه پاداش هایی به اینگونه رفتارها می توان ارائه داد. فرایند ارزشیابی عملکرد منابع انسانی می تواند دو هدف فوق را برآورد سازد و پسخوراند مناسبی برای یادگیری وظایف کاری فراهم کند. به عبات دیگر قادر است اطلاعات را ارزشیابی کند و پاداش ها را بر مبنای آن تعیین نماید.

اهمیت

حیاتی ترین مسئله در هر سازمانی عملکرد شغلی آن است .سازمان ها نهادهای اجتماعی هستند که مانند سایر نهادها از افراد تشکیل شده اند. که نقش اصلی انسان به عنوان گرداننده این نهادها است. به عبارت دیگر سازمان منهای انسان به هیچ وجه توان مقابله بر مشکلات و از طرف دیگر تحقق اهداف سازمان را نخواهد داشت.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان