عملیات نظامی – احتمال عملیات نظامی ترامپ علیه ایران

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۸-۲۰

احتمال عملیات نظامی سری یا علنی علیه ایران

به تازگی مقامات پنتاگون از احتمال عملیات نظامی دونالد ترامپ علیه ایران سخن به میان آوردند. مقامات پنتاگون در پیام منتشر شده ابراز نگرانی کرده اند که این امکان وجود دارد ترامپ در روزهای باقی مانده عملیات نظامی سری یا علنی علیه ایران یا دیگر کشورها انجام دهد.

دونالد ترامپ پس از عدم پیروزی در انتخابات آمریکا در رویکردی خصمانه اعلام کرد که تا پایان دوران ریاست جمهوری در پی تحریم علیه ایران است. طبق اخبار رسیده دولت دونالد ترامپ در همکاری با اسرائیل و برخی کشورهای منطقه خلیج فارس در پی برنامه اعمال «سیلابی تحریم‌های جدید» علیه دولت ایران است، قرار است تا آخرین روز فعالیت ترامپ هفته‌ای یک تحریم جدید علیه ایران اعمال شود.

جان بولتون در واکنش به این سخن ترامپ اعلام کرد که تحریم هایی که ترامپ قصد دارد در فرصت باقی مانده علیه ایران اعمال کند نشانه شکست است. جو بایدن با فرمان اجرایی می تواند همه تحریم های ترامپ را ملغی اعلام کند.

آخرین اخراجی دولت ترامپ

مارک اسپر، وزیر دفاع برکنارشده آمریکا روز گذشته بعد از ۱۴ ماه سکانداری پنتاگون، با یک توئیت، آخرین اخراجی دولت ترامپ نام گرفت. اخراج‌های عجولانه و میلی  رئیس‌جمهور آمریکا را می‌توان یکی از شاخصه‌های اصلی دولت وی در دوران یک‌ساله حضورش در کاخ سفید دانست.
اختلاف اسپر و ترامپ بویژه در چند ماه گذشته علنی و عمیقتر شده بود.

مارک اسپر –  وزیر دفاع برکنارشده آمریکا

لارا سلیگمن ، مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا در پیامی توئیتری اعلام کرد: پس از توییت ترامپ و اخراج اسپر ، ژنرال میلی، رئیس ستاد مشترک ، رؤسای ستاد مشترک را در اتاق امن جمع کرد در عرض یک ساعت یا حدودا ، ⁧ کریس میلر ⁩سرپرست جدید وزارت دفاع وارد ساختمان پنتاگون شد. وی در حال حاضر در مورد کدهای هسته ای و غیره مطلع می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان