فرار آنابل – ماجرای فرار عروسک آنابل از موزه چه بود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۵
فرار آنابل - ماجرای فرار عروسک آنابل از موزه چه بود

عروسک مشهوری که از موزه گریخت

فرار آنابل از یکی از موزه های کشور آمریکا روز گذشته در فضای مجازی بسیار جنجال آفرین شده بود. دیروز شایعه ای در فضای مجازی سراسر جهان در حال گشتن بود که عروسک مشهور آنابل از موزه وارن اوکالت فرار کرده است. این عروسک، یک عروسک موقرمز کودکانه بوده که گفته می شود توسط روح یک دختر جوان به نام آنابل هیگینز تسخیر شده است. این عروسک متعلق به دو تن از نویسندگان و محققان حوزه ماوراءاطبیعه بوده است. اد و لورن در سال ۱۹۷۰ و پس از اینکه یک دانشجو مدعی شد این عروسک تسخیر شده است آن را خریداری کرده و به عنوان یک عروسک تسخیر شده در موزه خانوادگی خود نگهداری نمودند.

فرار آنابل - ماجرای فرار عروسک آنابل از موزه چه بود

فرار آنابل – ماجرای فرار عروسک آنابل از موزه چه بود

عروسک کجاست

ناپدید شدن این عروسک می توانست وقایع سال ۲۰۲۰ را تکمیل کند؛ اما صاحبین موره برای این امر توضیحی ارائه کرده اند. این عروسک مدتی است که دیگر در این موزه نگهداری نمی شود. این موزه به دلیل نقض تعهدات بسته شده و اشیای عتیقه‌ آن توسط تونی اسپرا، داماد اد و لورن نگهداری می‌شود. تونی اسپرا اعلام کرد این عروسک گم نشده و در حال حاصر در محل امنی از آن نگهداری می شود.

فرار آنابل واقعیت یا شایعه

برای این شایعه دلیل جالبی ذکر شده است. گفته می شود وقتی روز جمعه‏ یک نفر با شیطنت اطلاعات صفحه ویکی‌ پدیای آنابل را تغییر داد و نوشت عروسک گم شده، چنین سر و صدا و جنجالی به پا شد. توییت های فراوانی راجع به فرار این عروسک منتشر می شد. بسیاری هم با این موضوع به شوخی می پرداختند.

در واقع یک ترجمه اشتباه موجب بروز این جنجال شد. ماجرا از این قرار بود که آنابل والیس هنرپیشه انگلیسی که به بازی در سریال پیکی بلایندرز و فیلم آنابل (۲۰۱۴) به شهرت رسید، در مصاحبه ای گفت در فیلم مومیایی (۲۰۱۷) همبازیش تام کروز را متقاعد کرده تا در کنار یکدیگر بدوند. در ترجمه تک به تک کلمات از این مصاحبه به زبان چینی، Annabelle escaped یا آنابل فرار کرد نوشته شد که باعث ایجاد این همه واکنش گردید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 + 30 =


اخبار

سینما و هنر

جهان