فرودگاه برای قم ضروری است

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۹
فرودگاه برای قم ضروری است ، آیت الله مکارم ، زیارت ، زائران ، نقاط مختلف ایران و دنیا ، دولت دهم ، جاده قم - سلفچگان ، علی لاریجانی

آیت الله مکارم: فرودگاه برای قم ضروری است. اگر فرودگاه قم درست بشود وضعیت قم بهتر می شود. خیلی‌ها می‌خواهند مستقیم برای زیارت به قم بیایند اما نداشتن فرودگاه کار را سخت می‌کند.

حکایت از این قرار است که سالهاست نبود فرودگاه در شهر قم با وجود زائران بسیار زیادی که از نقاط مختلف ایران و دنیا به این شهر سفر می کنند مورد انتقاد بزرگان و مردم می باشد؛ اگرچه با تاسیس فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در فاصله حدود صد کیلومتری شهر به این عنوان که این فرودگاه به این شهر هم خدمت رسانی می کند، کمی ذهن‌ها آرام‌ شد اما پس از گذشت زمان مشخص شد که این فرودگاه هم نفعی برای قم ندارد.

با پیگیری‌های فراوان مسوولان استان قم در دولت دهم بالاخره مجوز تاسیس فرودگاه در شهر قم صادر شد. اوایل بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ بود که یکی از نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی خبر از صدور مجوز تاسیس فرودگاه در حریم این شهر آن‌هم توسط بخش خصوصی را داد و از منطقه «طرلاب» در حد فاصل جاده قم – سلفچگان به عنوان محل احداث فرودگاه قم که از بین هفت محل پیشنهادی برای احداث این فرودگاه انتخاب شده به عنوان محل احداث فرودگاه نام برد.

در آبان ۱۳۹۶ رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی در جلسه كارگروه ویژه بررسی موانع و مشكل های فرودگاه قم در استانداری قم با تاكید بر لزوم توجه خاص تمام مسئولان استانی و ملی برای رفع موانع و مشكل های پیش روی تكمیل فرودگاه قم گفت: روند تكمیل ساخت فرودگاه قم باید اجرایی و ظرف مدت سه ماه آینده وضعیت آن مشخص شود.

و حالا بعد از گذشت این مدت؛ مجددا آیت الله مکارم به این موضوع ورود کرده و درخواست روشن شدن وضعیت فروگاه در قم را دارند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
12 + 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان