فروش حیوانات – فروش و قاچاق حیوانات در آستانه سال نو

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۹
فروش حیوانات - فروش و قاچاق حیوانات در آستانه سال نو

برخورد جدی با قاچاق حیات وحش

فروش حیوانات و گونه های ارزشمند حیات وحش در روزهای پایانی سال رونق فراوانی می گیرد. متاسفانه بسیاری از هم وطنان از این موجودات به عنوان تزیینی برای سفره های هفت سین خود استفاده می کنند. این مسئله چند سالی است که معضلی جدی برای حیات وحش کشور شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران از مردم درخواست کرد از خریداری این گونه‌های ممنوعه و ارزشمند پرهیز نمایند. وی همچنین تاکید کرد که با افرادی که در این حوزه در استان تهران فعالیت کنند، به صورت جدی برخورد خواهد شد.

فروش حیوانات - فروش و قاچاق حیوانات در آستانه سال نو

فروش حیوانات – فروش و قاچاق حیوانات در آستانه سال نو

قاچاق و فروش حیوانات در آستانه نوروز

خرید و فروش گونه‌هایی مانند سمندر لرستانی، انواع لاک ‌پشت و مار آبی که از استان‌های دیگر به استان تهران به‌منظور تزیین سفره هفت سین قاچاق و به فروش می‌رسد افزایش ‌پیدا کرده است. در همین راستا گشت و کنترل و فعالیت یگان حفاظت محیط زیست استان تهران برای جمع‌آوری این گونه ها افزایش پیدا کرده است. طرخ برخورد با متخلفین این حوزه از نیمه اسفند ماه آغاز شده است. فرهاد زندی در این رابطه گفت: در این مدت موارد متعددی از قاچاق گونه های ممنوعه به تعداد زیاد گزارش نشده است و تاکنون دو تا سه مورد قاچاق لاک‌پشت برکه‌ای که از استان‌های شمالی کشور به تهران منتقل شده‌اند را کشف و این گونه‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم. این گونه‌ها فعلا در مرکز حیات وحش ‌پردیسان نگهداری می‌شوند تا در اسرع وقت به استان مبدا و زیستگاه اصلی خود برگردانده شوند.

سمندر لرستانی

زندی در مورد قاچاق گونه در معرض خطر سمندر لرستانی گفت: اگر گزارش و یا مشاهده ای در مورد قاچاق این گونه ارزشمند که مورد توجه سازمان حفاظت از محیط زیست است، دریافت نماییم به صورت بسیار جدی با آن برخورد کرده و این گونه ارزشمند را به زیستگاه خود بازگشت خواهیم داد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین از تزیین سفره هفت سین با گونه‌های ارزشمند و در خطر انقراض انتقاد کرد و افزود: از مردم عزیز خواهش می کنم که به هیچ عنوان از این حیوانات ارزشمند به منظور تزیین سفره های هفت سین استفاده نکنند. بسیاری از این گونه‌ها در معرض خطر انقراض هستند و زمان زیادی خارج از زیستگاه طبیعی خود زنده نمی‌مانند بنابراین خرید، فروش و نگهداری از این گونه‌ها ممنوع است.

زندی از مردم درخواست کرد تا اگر موردی از فروش این گونه ها مشاهده کردند فورا آن را به سامانه ۱۵۴۰ اطلاع دهند تا با متخلفان برخورد صورت گیرد. در سال های گذشته عده ای در اماکنی مثل میادین تره‌بار، میوه‌فروشی‌ها و یا به صورت دست فروشی این گونه های با ارزش را به فروش می رساندند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0