فروش پایین – اپل مجبور به پرداخت غرامت به سامسونگ شد

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۲۴
فروش پایین - اپل مجبور به پرداخت غرامت به سامسونگ شد

اپل مجبور به پرداخت غرامت به سامسونگ شد

شرکت اپل در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ میلادی با فروش پایین محصولات مواجه شده است. این شرکت به همین دلیل نتوانسته پنل های OLED را طبق توافق از سامسونگ خریداری کند. حالا طبق توافق ۹۵۰ میلیون دلار غرامت از طرف اپل به سامسونگ پرداخت شده است.

فروش پایین - اپل مجبور به پرداخت غرامت به سامسونگ شد

فروش پایین – اپل مجبور به پرداخت غرامت به سامسونگ شد

سود سامسونگ از فروش پایین اپل

سامسونگ هفته گذشته یک گزارش از سود عملیاتی خود در سه ماه دوم سال جاری منتشر کرد. در این گزارش مبلغی مربوط به بخش نمایشگر مشخص است. هفته گذشته در گزارشی اینطور گفته شده بود که مبلغ ۷۴۵ میلیون دلار غرامت از شرکت اپل به دلیل خرید کمتر از توافق پنل های OLED دریافت شده است. البته این مبلغ در گزارش جدید ۹۵۰ میلیون دلار عنوان شده است.

شرکت اپل در مدت سه ماه دوم امسال مجبور به تعطیل کردن تعداد زیادی از فروشگاه های محصولاتش در ایالات متحده و کشورهای دیگر شده است. برخی از فروشگاه های تعطیل شده پس از مدتی دوباره شروع به کار کردند اما برخی به علت بروز موج دوم کرونا مجددا تعطیل شده و یا خواهند شد.  وضعیت بد اقتصادی در جهان موجب شده تا فروش آیفون کاهش شدیدی داشته باشد.

گزارش مالی

درست است که اپل در ماه آپریل خبر از درآمد ۵۸.۳ میلیارد دلاری خود داد که این مبلغ به نسبت درآمد ۵۸ میلیارد دلاری سال گذشته رشد داشته است؛ اما تا به امروز گزارش مالی جدیدی از این شرکت منتشر نشده است. گفته شده گزارش جدید در ماه آینده ارائه خواهد شد. با نگاهی به گزارش مالی سامسونگ و دریافت غرامت از اپل می توان پی برد که فروش گوشی های آیفون بسیار کمتر از حد انتظار بوده است.

لازم به ذکر است که این اولین باری نیست که اپل به سامسونگ غرامت می پردازد. سال گذشته نیز فروش کم گوشی های آیفون در چین اپل را مجبور کرد ۶۸۳ میلیون دلار غرامت به سامسونگ پرداخت کند. حالا با شیوع کرونا و بروز مشکلات اقتصادی دوباره فروش آیفون با مشکل مواجه شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 + 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان