فعال سازی رمز دوم پویا – اخرین مهلت تا اول دی ماه ۱۳۹۸

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۹-۲۵

فعال سازی رمز دوم پویا

هموطنان عزیز لازم است به منظور افزایش امنیت و حفظ حساب های بانکی در مقابل کلاهبرداران اینترنتی برای فعال سازی رمز دوم پویا ی خود هر چه سریعتر  اقدام کنند. مهلت فعالسازی تا اول دی ماه ۱۳۹۸ است. و بعد از آن رمز های دوم ثابت غیر فعال می شود . و به منظور خریدهای اینترنتی فقط و فقط از طریق رمز دوم پویا قابل انجام است. بنابراین مشریان هر چه سریعتر باید اقداک کنند و اینکار را به روزهای پایانی موکول نکنند. زیرا با توجه به حجم بالای کارت های صادر شده ، ممکن است با تاخیر انجام شود.

نکات مهم در خصوص ضرورت رمز دوم پویا

با توجه به پیشرفت بسیار زیاد در زمینه فعالیت های اینترنتی و هک کردن و شکل های مختلف سرقت، دسترسی به اطلاعات حساب به راحتی امکان پذیر است. و کلاهبرداران می توانند به راحتی  از طریق درگاه های جعلی به اطلاعات حساب دیگران مثل رمز دوم ، تاریخ انقضا و دیگر اطلاعات دسترسی پیدا کنند.

فعال سازی رمز دوم پویا - اخرین مهلت تا اول دی ماه 1398

فعال سازی رمز دوم پویا – اخرین مهلت تا اول دی ماه ۱۳۹۸

رمز دوم پویا چیست و تفاوت آن با رمز دوم ثابت

در رمز دوم پویا پس از فعالسازی احتمال سوءاستفاده بسیار کاهش می یابد. و افراد می توانند در خرید های اینترنتی خود با استفاده از رمز دوم پویا که بانک به صورت ۶۰ ثانیه ای در اختیارشان می گذارد و یکبار مصرف است. به راحتی و با امنیت بیشتر خرید کنند. این رمزهای دوم پویا فقط برای یک تراکنش قابل استفاده است. مشتریانی که بیشتر از خریدهای اینترنتی استفاده می کنند ضرورت دارد که رمز دوم پویای خود را در اسرع وقت فعال کنند. اما کسانی که از کارت بانک خود فقط برای خریدهای فروشگاهی و یا از خودپردازها برداشت پول می کنند نیازی به فعالسازی ندارد.

چگونگی فعالسازی رمز دوم پویا

فعالسازی از طریق بانک های صادر کننده کارت قابل انجام است.  و هیچ هزینه ای را برای مشتریان در بر ندارد. بنابراین برای هر کارت بانکی روش متفاوتی وجود دارد. که می توان با مراجعه به شعب بانک و یا وب سایت بانک از چگونگی فعالسازی اطلاع پیدا کرد.

روش های دریافت

کسانی که گوشی هوشمند دارند می توانند برنامه های تولید رمز را بر روی گوشی خود نصب کنند.  این برنامه  ها از طریق وب سایت بانک ها قابل دریافت است.
روش دیگر دریافت رمز از طریق کدهای دستوری (USSD) می باشد.

روش دیگر دریافت رمز از طریق پیامک است. در این روش باید به بانک صادر کننده مراجعه کرد و بعد از ثبت شماره تلفن خود، و رضایت صریح از دریافت پیامک ، رمز را دریافت کرد.

نکات قابل توجه هنگام فعالسازی

کلاهبردان از هر روشی و فرصتی برای سوءاستفاده بهره می برند.  دارندگان کارت باید کاملا هوشیار باشند. و مراقب سایت ها و پیامک های جعلی باشند. و به عناوینی مثل پویاسازی رایگان و غیره توجه نکنند. زیرا اینکار اصلا هزینه ای ندارد. و فقط از طریق روش های اعلام شده هر بانک قابل انجام است.

نکته قابل توجه دیگر این است که بانک به هیچ عنوان اطلاعات شخصی مانند اعتبار کارت و کد اعتبار سنجی را مطالبه نمی کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان