فلورونا در اسراییل – ثبت اولین مورد فلورونا در اسراییل

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۱۰-۱۱

سویه جدید کرونا از اسراییل

اولین مورد فلورونا که به عبارتی ترکیب آنفولانزا و‌کرونا است در اسراییل به ثبت رسیده است. فلورونا جهش ژنتیکی ویروس کرونا محسوب نمی‌شود و نتیجه ترکیب با آنفولانزاست. درواقع در این سویه ویروس کرونا با ویروس آنفلوآنزا اشتراک ژنی یافته و ترکیب تازه ای به نام ویروس فلورونا ساخته اند که توسط پژوهشگران اسراییلی کشف شده است.

وزارت بهداشت اسرائیل هنوز در حال بررسی  پرونده مورد به ثبت رسیده است این پرونده مربوط به خانمی است که برای زایمان وارد مرکز درمانی رابین شده بود. در پی تحقیقات انجام شده،  هنوز مشخص نشده آیا ترکیب این دو ویروس ممکن است باعث بیماری شدیدتر شود یا خیر. البته در مورد این مورد ثبت شده هر دو بیماری در بیمار خفیف بوده است.
به گفته مقامات بهداشتی، بیماران دیگری نیز به هر دو ویروس آلوده شده اند، اما هنوز تشخیص داده نشده اند. این وضعیت در حالی است که  اسرائیل چهارمین دز واکسن ضدکرونا را برای افراد در معرض خطر تجویز کرده است.

تداوم جهش های ویروس کرونا

فلورونا در اسراییل - ثبت اولین مورد فلورونا در اسراییل

فلورونا در اسراییل – ثبت اولین مورد فلورونا در اسراییل

جهش های کرونا ویروس همچنان ادامه دارد. روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحرونوت در گزارش خود اولین مورد مبتلا به بیماری فلورونا را ثبت کرده‌ است که یک عفونت مضاعف به کرونا و آنفلوانزا است.  به گفته یدیعوت آحارونوت، وزارت بهداشت اسراییل در حال بررسی پرونده است و نتیجه نهایی در مورد ترکیب این دو بیماری و شدت آن هنوز اعلام نشده است.

از زمان اعلام رسمی حمله ویروس کرونا به جوامع انسانی، تاکنون سویه های متفاوتی از این ویروس در کشورهای مختلف کشف شده که هر یک دارای قدرت بالای ایجاد خطر برای سلامت هستند.

در حال حاضر کرونای انگلیسی یا ویروس دلتا بیشتر اثر را روی سلامت انسانها گذاشته است.
همچنین سازمان بهداشت جهانی از همه گیری ویروس امیکرون در دنیا اظهار نگرانی کرده. این سویه در حال حاضر، مهمترین عفونت ویروسی در کشورهای اروپای غربی و ایالات متحده آمریکا به شمار می رود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان