فناوری هوش مصنوعی – استفاده از فناوری هوش مصنوعی در رزمایش موشکی و پهپادی سپاه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۷
فناوری هوش مصنوعی - استفاده از فناوری هوش مصنوعی در رزمایش موشکی و پهپادی سپاه

کاربرد فناوری هوش مصنوعی در رزمایش موشکی

سپاه پاسداران از انجام یک رزمایش موشکی و پهپادی که در جریان آن از فناوری هوش مصنوعی برای دستیابی به قابلیت‌های جدید استفاده شده است سخن گفت. فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران با اعلام این مطلب تصریح کرد که در مرحله نخست «رزمایش پیامبر اعظم» ضمن استفاده ترکیبی از توان موشکی و پهپادی این نیرو، نسل تازه موشک‌های بالستیک برای حمله به اهداف زمینی مورد آزمایش قرار گرفته است.

وی همچنین افزوده است:«موشک هایی که در این مرحله از رزمایش مورد استفاده قرار گرفت، نسل جدید موشک های بالستیک هستند که دارای سرجنگی جدا شونده با RCS و سطح مقطع راداری پایین هستند و زمان عملیاتی و آماده شدن آنها نسبت به گذشته به یک دهم کاهش یافته است.»

 مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵

سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی‌زاده» در حاشیه برگزاری مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ که در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد، از مرحله نخست این رزمایش به عنوان عملیات شبیه سازی تهاجم به نقاط قوت و ارکان دفاعی دشمن نام برد و اظهار کرد: در مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ عملیاتی ترکیبی با بهره‌گیری از پهپادها و موشک ها انجام شد.

فناوری هوش مصنوعی – استفاده از فناوری هوش مصنوعی در رزمایش موشکی و پهپادی سپاه

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: در این مرحله از رزمایش ابتدا با سامانه‌های پهپادی به بخش دفاعی و پدافندی پایگاه دشمن فرضی حمله شد و لحظاتی بعد موشک‌های شلیک شده بخش‌ها و سرمایه‌های اصلی دشمن را منهدم کردند.

سردار حاجی زاده تاکتیک‌های به کارگیری شده در رزمایش پیامبر  اعظم(ص) ۱۵ را برآیند و محصول تجربیات عملیات‌ها و رزمایش‌های سال های گذشته توصیف و گفت: با به کارگیری نسل جدید موشک‌ها و پهپادهای تهاجمی امروز به توانمندی جدیدی دست یافته‌ایم.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه یادآور شد: تهاجم همه جهتی در کلیه سطوح ارتفاعی به پایگاه‌های دشمن فرضی و سلب امکان دفاع از پدافند دشمن، نفوذ به سپر موشکی با جداسازی سرجنگی موشک‌ها از بدنه و ناکام گذاشتن سامانه‌های دفاعی و نیزطراحی و به کارگیری سامانه‌ها توسط متخصصان جوان انقلابی کشور از ویژگی‌های ممتاز رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ است. با ترکیب این قابلیت های جدید موشکی با عملیات پهپادی و استفاده از فناوری هوش مصنوعی، امروز امکان و قدرت جدیدی در سپاه متولد شد.

مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم(ص) ۱۵ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با رمز مقدس یا فاطمه الزهرا (س) با شلیک انبوه موشک‌های بالستیک زمین به زمین و اجرای عملیات توسط پهپادهای تهاجمی بمب افکن در منطقه عمومی کویر مرکزی ایران برگزار شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان