جنجالیترین شب برای فوتبال اروپا – رئیس فدراسیون فوتبال بلغارستان استعفا کرد!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۴

فوتبال اروپا و شبی پرحاشیه

فوتبال اروپا که دیشب با رقابت های انتخابی یورو ۲۰۲۰ در حال پیگیری بود، شاهد تنش های زیادی در ورزشگاه ها و پس از اتمام رقابت ها بود. تا جایی که رئیس فدراسیون فوتبال بلغارستان استعفا کرد و تیم ملی ترکیه نیز زیر ذره بین رفت.

فوتبال اروپا حال شاهد جنجال های جدید می باشد که در صورت عدم مدیریت درست ممکن است گستره آن به سایر کشورها سرایت کند. دیشب در رقابت های انتخابی یورو ۲۰۲۰ تیم انگلستان توانست با برد شش بر صفر مقابل بلغارستان به مرحله نهایی رقابت ها سعود کند. حوادثی که در ورزشگاه و پس از آن در بلغارستان رخ داد سبب شد تا خبر این برد کم رنگ تر شود.

در حین بازی انگلستان و بلغارستان هواداران بلغار با شعارهای نژاد پرستانه و رفتار نامناسب سبب شدند تا این رقابت دو بار متوقف شود. رفتارهایی همچون ایجاد صدای میمون و سلام هیتلری که موجب شد تا تنش های بسیاری در حین بازی ایجاد کند.

اولین قربانی این دیدار تایرون مینگز بود که اولین بازی خود در تیم انگلیس را انجام می داد. سپس نوبت رحیم استرلینگ بود که مورد حجمه هواداران بلغار قرار گرفت. اما از همه جالبتر سخنان مربی تیم ملی بلغارستان بود که ادعا می کرد سخنی نشنیده است.

پس از این بازی نخست وزیر بلغارستان به شدت بر فدراسیون فوتبال این کشور تاخت و اعلام کرد تا زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال این کشور استعفا نکند تحت هیچ عنوان از این فدراسیون حمایت نخواهد شد. پس از این سخنان نخست وزیر، رئیس فدراسیون فوتبال بلغارستان، آقای بوریسلاو میخایلوف استعفا کرد.

جنجال دوباره ترک ها در فوتبال اروپا

بازی بلغارستان تنها بازی جنجالی دیشب فوتبال اروپا نبود، تیم ملی ترکیه که در فرانسه میهمان این کشور بود بار دیگر حرکت احترام نظامی بازیکنان این کشور که در بازی با آلبانی انجام شده بود را تکرار کرد. در بازی با آلبانی بازیکنان تیم ملی ترکیه پس از زدن گل به عنوان خوشحالی احترام نظامی گذاشتند و پس از ان نیز بازیکنان و فدراسیون فوتبال ترکیه این عکس ها را در وبسایت های شخصی خود به نمایش گذاشتند.

احترام نظامی بازیکنان فوتبال ترکیه

احترام نظامی بازیکنان فوتبال ترکیه

در بازی دیشب نیز پس از زدن گل، بازیکنان تیم ملی ترکیه همان حرکت را تکرار کردند که جنجال های بسیاری در سطح جهان ایجاد کرد. گروهی معتقدند که این حرکت بازیکنان و فدراسیون فوتبال ترکیه حمایت از حمله نظامی ترکیه به سوریه می باشد.

این اتفاق در حالی می افتد که هرگونه دخالت فوتبال در سیاست به شدت منع شده است و فدراسیون فوتبال اروپا اعلام کرد که در ارتباط با این حرکت بازیکنان ترکیه تحقیقات گسترده ای را آغاز نموده است.

حال باید دید چه عواقبی در انتظار بلغارها و ترک ها می باشد. و فدراسیون فوتبال اروپا چه تدابیری را برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی در بازی های آینده فوتبال اروپا اتخاذ می کند.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 − 4 =


اخبار

سینما و هنر

جهان