• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • فولکس واگن – کمپانی فولکس واگن پتانسیل سبقت گرفتن از تسلا را دارد؟

فولکس واگن – کمپانی فولکس واگن پتانسیل سبقت گرفتن از تسلا را دارد؟

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۵

تولید خودروی برقی با سطح اتوماسیون بالا تا سال ۲۰۲۴

فولکس واگن تولید خودروهای الکتریکی را در برنامه بلندمدت خود قرار داده است. شرکت فولکس واگن  با این استراتژی جدید تصمیم گرفته است مدل های بنزینی و دیزلی را به تدریج کنار  گذاشته و تولید مدل‌های الکتریکی را در دستور کار قرار دهد. از این رو طبق این برنامه بلندمدت، خودروساز آلمانی قصد دارد در عرض ۵ سال آینده ۲۰ مدل برقی را به سبد محصولات خود اضافه کند. فولکس واگن  خود یکی از پیشتازان صنعت خودرو محسوب می‌شود، اما در عرصه خودروهای الکتریکی  تسلا بی رقیب بوده  و روز به روز سهم خود را از بازار افزایش می‌دهد. از این رو فولکس واگن رقابت سختی را با کمپانی نوپای آمریکایی در پیش دارد.

 فولکس واگن پتانسیل سبقت گرفتن از تسلا را دارد

کمپانی فولکس واگن پتانسیل سبقت گرفتن از تسلا را دارد؟

آقای برند استرلو (Bernd Osterloh) رئیس هیئت مدیره کنسول کارهای عمومی و نماینده کارمندان فولکس واگن عقیده دارد این شرکت تا سال ۲۰۲۳ یا حتی زودتر، خواهد توانست بین ۹۰۰ هزار الی ۱٫۵ میلیون خودروی برقی تولید نموده و خود را از نظر تیراژ تولید با تسلا هم‌تراز کند. آقای استرلو در مصاحبه اخیر خود با روزنامه آلمانی Welt am Sonntag به صورت اغراق آمیزی اظهار کرد کمپانی فولکس واگن به لطف پلتفرم ماژولی و اختصاصی MEB پتانسیل سبقت گرفتن از تسلا را دارد. شاید بدانید این پلتفرم به‌گونه‌ای طراحی شده که امکان ساخت مدل‌های مختلف تحت برندهای متعدد گروه این برند را ‌فراهم کند.

فارغ از بحث تیراژ تولید، آقای استرلو بر این اعتقاد است که مهندسین گروه آرتمیس می‌توانند از نظر تکنولوژی، فاصله موجود بین این خودرو و تسلا را از بین ببرند. این گروه با دستور مارکوس دئوسمن مدیرعامل آئودی پایه‌گذاری شده و ماموریت دارد توسعه مدل‌های الکتریکی و فعالیت‌های کمپانی در این راستا را تسریع می‌کند. ارباب حلقه‌ها هدف نهایی این پروژه را تولید یک خودروی برقی با سطح اتوماسیون بالا تا سال ۲۰۲۴ عنوان کرده است. آقای استرلو در این مورد گفت نرم افزار اختصاصی موجود روی محصولاتش است که از طریق آن به گردآوری داده می‌پردازد. وی افزوده اگرسیستم اختصاصی این خودرو را توسعه دهد، خواهد توانست داده‌های بسیار بیشتری را در مدتی کوتاه جمع‌آوری کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان