فیلتر کلاب هاوس – آذری جهرمی: بعید است کلاب هاوس فیلتر شود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۱۴
فیلتر کلاب هاوس - آذری جهرمی: بعید است کلاب هاوس فیلتر شود

حضور وزیر در اتاق گفت و گو

فیلتر کلاب هاوس بحثی است که در روزهای گذشته عده ای را نگران کرده است. وزیر ارتباطات با حضور در یکی از اتاق‌های گفتگوی شبکه اجتماعی کلاب هاوس به سوالات تعدادی از کاربران درباره این پلتفرم پاسخ داد. او در این مورد گفت اینکه این پلتفرم فیلتر شود را بعید می داند و چنین موضوعی در نهادی از دولت یا حاکمیت مطرح نشده است.

وزیر ارتباطات در پاسخ به این موضوع که آیا مکالمات و صحبت‌های گروه‌ها در کلاب هاوس ضبط می‌شود یا خیر، گفت: تمام افرادی که در این برنامه فعال هستند می توانند صحبت های گروه ها را ضبط کنند. یعنی بحث آزاد و آشکاری است چون صحبت‌ها در یک محیط عمومی اتفاق می‌افتد.

فیلتر کلاب هاوس - آذری جهرمی: بعید است کلاب هاوس فیلتر شود

آذری جهرمی: بعید است کلاب هاوس فیلتر شود

فیلتر کلاب هاوس

آذری جهرمی در ادامه صحبت هایش اضافه کرد: در هر فضایی طبیعتا تمام افراد باید ادب را رعایت کنند. از آنجا که در این برنامه یک جمع وجود دارد، نیاز است تا احترام همه حفظ شود. شرکت در این برنامه مثل شرکت در جلسات حضوری است. جهرمی بر این موضوع نیز تاکید کرد که تاکنون هیچ اشاره ای به فیلتر شدن این برنامه در دولت مطرح نشده است.

بعضی از سیاستمداران از این شبکه اجتماعی برای گفت‌گوی بی‌واسطه با مردم استفاده می‌کنند. به عنوان مثال در روزهای گذشته آذری جهرمی و محمدجواد ظریف با هشت هزار مخاطب از داخل و خارج ایران به گفتگو نشستند. در این گپ کاربران از جهرمی و ظریف خواستند تا مانع از فیلترینگ کلاب هاوس شوند. ظریف در پاسخ گفت: «من و آذری جهرمی نه فیلتر می‌کنیم و نه موافق فیلتر هستیم.»

شبکه اجتماعی کلاب هاوس یک شبکه اجتماعی گفت و گو محور است که کاربران در آن می توانند در اتاق های گفت و گو شرکت کرده و در مباحث گوناگون شرکت کنند. این شبکه اجتماعی فعلا مخصوص کاربران iOS است و تا تابستان سال جاری خبری از عرضه نسخه رسمی روی اندروید نیست و نسخه های غیررسمی آن برای اندروید عرضه شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0