فیلم خانه پدری – توقیف فیلم پس از یک هفته اکران در سینما

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۰۸

داستان فیلم خانه پدری چیست

خانه پدری اتفاقات یک خانه ی قدیمی را روایت می کند. ماجرا از پیش از انقلاب آغاز می گردد. قصه ی این فیلم از آغاز حکومت رضاشاه تا سال ۱۳۷۹ را در بر می گیرد. فیلم خانه پدری در چند اپیزود ساخته شده است. این فیلم، مسائل و مشکلات زنان ایران را در هفتاد سال اخیر به تصویر کشیده‌ است. در این فیلم ناصر هاشمی (نقش جوانی) و مهدی هاشمی (نقش میانسالی) کاراکتر اصلی این فیلم را، که روایت زندگی‌ اش از پانزده تا هشتاد سالگی به تصویر کشیده شده، بازی می‌کنند. از دیگر بازیگران فیلم خانه پدری میتوان از متین کتکی، مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی و نازنین فراهانی نام برد.

دلیل توقیف فیلم چه بود

دلیل توقیف خانه پدری بر سر صحنه ای از این فیلم است که در آن فرزندکشی به خشونت آمیزترین شکل ممکن به تصویر کشیده شد. ستاره میرمحمد که در این فیلم ایفاکننده نقش سکینه است و نقش دختر بزرگ خانواده را ایفا می کند، در رابطه با این سکانس اظهار داشته است: ” قبول دارم که این سکانس بسیار ناراحت کننده است و حتی نمایش آن برای کودکان مناسب نیست، اما شما ببینید نمونه آن عینا در فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» کپی شده و بدون هیچ مشکلی هم در سینماها به نمایش درآمد. متأسفانه این سکانس باعث شد «خانه پدری» ۱۰ سال توقیف بماند و برایم عجیب است چنین حساسیتی تنها برای فیلم آقای عیاری ایجاد شد.”.

آیا نمیتوان گفت این اتفاقات در جامعه ما به وضوح رخ می دهد

ستاره میرمحمد یازیگر نقش سکینه در این باره افزود: آقای عیاری گفته بودند که خودشان این اتفاق را در یکی از شهرها دیده بودند و فیلم برگرفته از یک اتفاق واقعی ساخته شده است. متأسفانه در جامعه نیز بارها اخبار چنین خشونت‌هایی علیه زنان به گوشمان رسیده است.

جنجال های به وجود آمده حول این فیلم

این فیلم که به کارگردانی کیانوش عیاری ساخته شده است به دلیل یم صحنه ی خشونت آمیز در فیلم، سال ها مورد بحث و جنجال بود. فیلم خانه پدری در چند روز گذشته با محدودیت سنی و در تعداد سینماهای محدودی به نمایش درآمد. این فیلم به مقایسه موقعیت زنان در زمان پیش از انقلاب با دوران معاصر پرداخته است…

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان