زنده به گور کردن جوجه‌ها – روحانی دستور تعقیب عاملان جوجه‌کشی را صادر کرد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۰۱

فیلم زنده به گور کردن جوجه‌ها در حومه تهران

زنده به گور کردن جوجه‌ها در حومه تهران

زنده به گور کردن جوجه‌ها در این روزها صحنه‌های تلخی را برای مخاطبان در فضای مجازی رقم زده است.اگرچه شرایط سخت می‌تواند علت رفتار زشت باشد اما نمی‌تواند آن را توجیه کند.

ویدئوهای زنده به گور کردن جوجه‌های یک روزه در حومه تهران در فضای مجازی با واکنش‌های منفی فراوانی مواجه شده است . علت این اقدام تولید کنندگان جوجه‌های یک روزه، گرانی و نبود نهاده دامی و همچنین تثبیت قیمت بازار اظهار شده است.

تولیدکنندگان جوجه یکروزه در سال گذشته ماه ها جوجه تولیدی خود را کمتر از نرخ مصوب عرضه کردند و از این جهت متضرر شدند از این رو امیدوار بودند تا بتوانند بخشی از زیان گذشته خود را جبران کنند که متاسفانه با شیوع کرونا ویروس در کشور، تمامی برنامه ریزی تولیدکنندگان مفید نبوده و  به سبب نبود تقاضا برای خرید مرغ در پی تعطیلی رستوران، تالارهای پذیرایی و هتل ها دست به زنده به گور کردن تعداد قابل توجهی جوجه یکروزه صادر کردند که با این اقدام سرنوشت صنعت طیور کشورآینده مبهمی خواهد داشت.

اظهارات مدیرعامل مرغ مادر

ربیعی، مدیرعامل مرغ مادر در نشست خبری در خصوص معدوم سازی جوجه ها، اظهار کرد :«به دلیل کاهش قیمت جوجه یکروزه و عدم تعادل عرضه و تقاضا، بخشی از جوجه های تولیدی را حذف می‌کنند تا بتوانند قیمت جوجه را به قیمت واقعی رسانده و ضرر و زیانی که می‌دهد را جبران کنند».

وی در مورد نحوه خشونت آمیز و غیر انسانی این کار بیان کرد: «روش‌های مختلفی برای از بین بردن مازاد جوجه وجود دارد، یکی اینکه تخم مرغ را قبل از اینکه به دستگاه برود، به صورت خوراکی بفروشند یا قبل از اینکه تخم مرغ به سن ٢١ روزگی برسد، یعنی قبل از اینکه جوجه بتواند نوک بزند آن را از بین می‌برنند. اکنون قبل از اینکه جوجه ها ١٨ روزه شوند آن‌ها را معدوم می‌کنند و در نهایت برخی را به اجبار به این صورت حذف می‌کنند»

دستور رسیدگی حسن روحانی

حسن روحانی  ماجرای  جوجه های یک روزه  را در رأس بررسی قرارداد داد و دستور تعقیب عاملان آن را صادر کرد. رئیس جمهور ایران در جلسه عصرهیات وزیران روز گذشته به وزیر اطلاعات دستور داد نسبت به اقدام غیرقانونی و غیر اخلاقی از بین بردن جوجه های یک روزه یه صورت فورس مورد رسیدگی واقع شود و عاملان آن  تعقیب شده و دستگیر شوند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان