فیلم سه کام حبس – پریناز ایزدیار بازیگری است که دوربین دوستش دارد!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۱-۱۴

پریناز ایزدیار در فیلم سه کام حبس

فیلم سه کام حبس  به کارگردانی سامان سالور داستان دوباره ای از فقر و اعتیاد و قاچاق است و مردم تیره بختی که در این منجلاب سیاه تا خرخره فرو رفته اند.  حسین لامعی روزنامه نگار و مستندساز در یادداشتی مربوط به فیلم سینمایی سه کام حبس و بازیگران آن نوشت: « سه کام حبس سامان سالور، در ادامه‌ ی سینمای سعید روستایی است، اما مستقل و زنده و خودبَسنده. فیلم خوبی است که میتوان به دیگران توصیه‌ اش کرد، با آگاهی بر این موضوع که بی‌ شک مخاطب را آزار می دهد و اذیت می کند؛ ولی مگر می‌‌ توان چهره‌ ی عریانِ فقر و اعتیاد و قاچاق را نشان داد و تلخ و آزاردهنده نبود؟ …».

پریناز ایزدیار

داستان سه کام حبس

…«سه کام حبس داستان سیکلِ باطلِ فروپاشی در میانِ سیلِ تهی‌ دستانی است که بیش از مواد، معتاد به فلاکتِ مستمرِ طبقه‌ ی خویش‌ اند و بیش از اعتیاد به مخدّر، اعتیاد به جنگِ با جماعتی دارند که همچون خود، تا گلو به زیر گِل فرو رفته‌ اند. کارگردانیِ سالور، تحسین‌ برانگیز است. نه تلویزیونی است، نه دارای نمای تکراری، و نه مدّعی و جلوه‌ گرانه. مهمتر از همه، «سه کام حبس»، همچون دیگر فیلم‌ های ایرانیِ این سال‌ ها، آپارتمانی نیست و با نسبی‌ گراییِ باسمه‌ ای و خیانت‌ های زن و شوهریِ طبقه‌ ی متوسط، روی مغزِ مخاطب راه نمی رود‌ و همین، جای شکرش باقی است…»

«پریناز ایزدیار بازیگری است که دوربین دوستش دارد»

حسین لامعی در ادامه نوشت: «پیش از این تنها لیلا حاتمی در این سینما بود که «دوربین» آنچنان دوستش داشت که در یک فیلم، مخاطب نمی‌ پسندید که نما از روی چهره‌ ی او شیفت کند روی بازیگر دیگری. پریناز ایزدیار هم اکنون دارای چنین خصلتی است. او بازیگری است که «دوربین» دوستش دارد و مخاطب نمی‌ پسندد که قابِ دوربین از حضورِ او خالی شود. معصومیتِ سیمای او، به همراه احساساتِ پیچیده و متناقضِ نهفته در چهره، و رازآلودگیِ نگاهش، او را تبدیل به بازیگری ویژه کرده که لحن و بیانِ خاصّ دیالوگ‌ گویی‌ اش، حتی ساده‌ ترین دیالوگ‌ ها را متفاوت و دیگرگون می‌ کند، آن هم در رئالیستی‌ ترین شکلِ خود…».

پریناز ایزدیار از انگشت‌ شمار استعدادهای این دهه‌ ی سینما

کارگردان مستند قدیس گفت: «در این سینمای ایزوله و تکراری و کلیشه‌ زده، پریناز ایزدیار از انگشت‌ شمار استعدادهای این دهه‌ ی سینماست که حضورِ درست و به‌اندازه‌ اش مقابل دوربین، کامل‌ کننده است و این کامل‌ کنندگی، بعضا حتی گاف‌ های فیلمنامه و کارگردانی فیلم‌ ها را پوشانده و لِوِل فیلم را بالا می برد. او برای بازی در سه کام حبس، قطعا کاندید بهترین بازیگر زن جشنواره خواهد بود.».

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان