فیلم «شیطان وجود ندارد» – برنده جایزه خرس طلایی از جشنواره برلین !!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۱۲-۱۱

جایزه خرس طلایی برلین برای «شیطان وجود ندارد»

فیلم «شیطان وجود ندارد» به کارگردانی و نویسندگی محمد رسول اف برنده ی جایزه ی بهترین فیلم و صاحب جایزه ی خرس طلایی در هفتادمین دوره ی جشنواره ی بین المللی فیلم برلین شد. خرس طلایی جشنواره برلین پس از اسکار یکی از مهم ترین جایزه هایی است که به هنرمندان ایرانی تعلق می گیرد. فیلم «شیطان وجود ندارد» همچنین توانست طی این مراسم برلین ، جایزه ی جانبی هیأت داوران کلیساهای آلمان را نیز دریافت نماید. کارگردان و فیلمنامه نویس این فیلم یعنی محمد رسول اف به دلیل ممنوعیت از خروج از کشور از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران نتوانست در این مراسم حضور یابد و جایزه اش را دریافت کند. اما دخترش باران رسول اف به نیابت از پدرش در مراسم حضور یافت و جایزه را دریافت کرد.

جایزه برلین

داستان فیلم

این فیلم محصول مشترک آلمان، جمهوری چک و ایران است و در ۱۵۰ دقیقه‌ ساخته شده است. این فیلم سینمایی، روایت گر چهار داستان است که مربوط به چهار شخصیت حاضر در فیلم می باشد.  این چهار شخصیت در معرض یک انتخاب اخلاقی قرار می‌ گیرند که هم دشوار و هم ساده است. انتخابی که به‌ طور مستقیم و غیر مستقیم بر روابط و تمام بخش های زندگی شان تاثیر می‌ گذارد.

بازیگران و عوامل فیلم

شقایق شوریان، کاوه آهنگر، مهتاب ثروتی، محمد ولی‌ زادگان، محمد صدیقی‌ مهر، ژیلا شاهی، باران رسول‌ اف، علیرضا زارع‌ پرست، سالار خمسه، دریا مقبلی و محمد صدیقی‌ مهر بازیگران فیلم «شیطان وجود ندارد» هستند.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
14 + 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان