فیلم محمد رسول الله – ساخته مجید مجیدی جمعه روی آنتن شبکه یک سیما می رود

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۰

محمد رسول الله روی آنتن شبکه یک سیما

فیلم محمد رسول الله در پنجشنبه و جمعه این هفته از شبکه اول سیما پخش خواهد شد. این فیلم سینمایی ساخته کارگردان معروف و قهار کشورمان مجید مجیدی است. محمد رسول الله پایان همین هفته به مناسبت میلاد با سعادت پیام اکرم (ص) در پنجشنبه شب و جمعه ساعت ۲۲ در دو قسمت از شبکه یک پخش خواهد شد.

داستان محمد رسول الله

این فیلم تاریخی روایت گر داستان زندگی کودکی به نام محمد رسوال الله  در سده ششم می باشد.  بخش هایی از فیلم در کشور آفریقای جنوبی ساخته شده و گفته شده که این پروژه سینمایی پر هزینه ترین و بزرگ ترین پروژه ی تاریخ سینمای ایران است. فیلم محمد رسول الله در جشنواره ی اسکار سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان نماینده ی سینمای ایران معرفی شده بود. این پروژه با فروش ۱۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون تومان پرفروش ترین فیلم سینمای ایران تا سال ۱۳۹۴ شناخته شده بود.

عوامل فیلم

تهیه کننده ی فیلم موسسه ی سینمایی نور تابان بود که وابسته به بنیاد مستضعفان است. و فیلمنامه ی آن را مجید مجیدی، کامبوزیا پرتوی و حمید امجد نوشته اند. مایکل اوکانر و محسن شاه ابراهیمی به عنوان طراح لباس در این پروژه حضور داشته اند و آهنگساز این پروژه ای ار رحمان می باشد.

قبلی «
بعدی »

1 دیدگاه

  1. بی مناسبت نیست در آستانه میلاد مبارک پیامبر اکرم، صلی الله علیه و آله و سلم، نگاهی مجدد بیندازیم به فیلمی با این عنوان، از آقای مجید مجیدی که این روزها، از سیما بازپخش می شود و مقایسه کنیم آن را با فیلم مصطفی عقاد که با فاصله ۳۹ سال از همدیگر ساخته شده اند و آن چه قدر قوی و این چه قدر ضعیف که مخاطب نمی تواند ارتباط برقرار کند؛ گریم های ضعیف، نورپردازی های مکرر و بی مورد هم در انسان ها! و هم در ساختمان ها، رفتارهای تصنعی بازیگران، پرندگان غیرواقعی و کارتونی بودن ابابیل آنهم به آن تعداد انبوه که برای غیرواقعی بودنشان گرچه چاره ای نبوده اما کاملاً محسوس است، دیالوگ های غیرفاخر، تصاویر رویایی، عدم اشراف و مطالعه کامل کارگردان و سایر عوامل به تاریخ اسلام و خیلی نقدهای جدی دیگر و در نهایت با آنهمه هزینه و صرف انرژی برای فیلمی که قطعاً در ردیف آثار هنری فاخر و قوی نبوده و ماندگار نخواهد بود، کار حساب شده ای نبوده است. فیلم مجیدی، با همین موضوع و عنوان حتماً از فیلم ۴ دهه قبلی مشابه که در مورد آن حضرت ساخته شده بوده، باید خیلی پخته تر و قوی تر می بود هم به لحاظ فرم و هم به لحاظ محتوا که برعکس ما هیچکدام از اینها را نمی بینیم و با وجود فیلم قبلی قوی از کارگردانی دیگر، ضرورتی را برای تولید چنین فیلمی، ایجاب نمی کرد. این اثر، برخلاف عنوان آن و افسوس که تولید فاخری محسوب نمی شود. وقتی این فیلم را دیدم، آن را مانند نوحه نوحه خوان های بدون مطالعه ای دیدم که به هر ترفندی، دست می زنند و سعی می کنند تا احساسات مخاطب را تحریک کنند و او را بیشتر! و بهتر! بگریانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
28 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان