فیلم Unhinged – فروش سینماهای جهان در بازگشایی پس از کرونا با درخشش Unhinged

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۰۳

صدرنشین لیست فروش سینماهای آمریکا

با بازگشایی محدود سینماهای ایالات متحده فیلم Unhinged (نامتعادل) پرفروش ترین فیلم در این کشور شده است. این فیلم توانست با فروش ۴ میلیون دلاری در صدر باکس آفیس قرار بگیرد. نامتعادل با بازی راسل کرو در هزار و هشتصد و بیست و سه سالن در آمریکا اکران شده تا پس از ماه ها تعطیلی دوباره رونق را به سینماهای این کشور بازگرداند. قرار است در هفته آینده تعداد سینماهایی که دوباره فعالیت خود را از سر گرفته اند به دو هزار و سیصد سالن افزایش یابد. پیش از این قرار بود بازگشایی سینماها با فیلم جدید نولان یعنی TENET انجام شود.

فروش سینماهای جهان در بازگشایی پس از کرونا با درخشش Unhinged

فروش سینماهای جهان در بازگشایی پس از کرونا با درخشش فیلم Unhinged

باکس آفیس چین

از فروش فیلم ها در سینماهای چین اینطور خبر می رسد که فیلم هشتصد نفر در باکس آفیس این کشور بیشترین فروش را داشته است. این فیلم در سینماهای چین ۱۰۸ میلیون فروش داشته است. لازم به ذکر است سالن های سینما در کشور چین با نهایتا نیمی از ظرفیت در حال کار هستند.

سینماهای چین اواخر ژانویه سال جاری بسته شدند. اما در هفته های گذشته کم کم شروع به بازگشایی کردند. اکران چنین فیلمی با چنین فروشی آن هم در شرایط کنونی جهان می تواند نوید بخش جبران خسارات وارده به صنعت سینما در ماه های گذشته باشد.

فیلم هشتصد نفر به کارگردانی گوان هو با بودجه ای بیش از ۸۰ میلیون دلار تهیه شده است. این فیلم را یکی از جاه طلبانه ترین فیلم های جنگی ساخته شده در تاریخ چین می دانند. فیلم داستان یکی از بخش‌های اصلی جنگ چین و ژاپن را در سال ۱۹۳۷ روایت می‌کند. در برخوردی که در فیلم به تصویر کشیده می‌شود، گروهی از سربازان و مردم عادی که جمعاً در افسانه‌ها به‌عنوان «هشتصد قهرمان» شناخته می‌شوند، به مدت چهار روز جلوی امواجی از نیروهای ژاپنی ایستادگی کردند و اجازه دادند نیروهای اصلی چینی به سمت غربی کشور عقب‌نشینی و از آن بخش دفاع کنند.

اکران های جدید

فیلم های دیگری هم در نوبت اکران هستند. از آنها می توان به فیلم Words on Bathroom Walls اشاره کرد که قرار است در ۹۲۵ سالن سینما به اکران عمومی درآید. تخمین زده شده است که این فیلم ششصد و چهل و دو هزار دلار فروش داشته باشد.

با بازگشایی آرام سینماها در سراسر جهان اهالی سینما بسیار امیدوارند که رونق به سالن های سینما و در نتیجه این صنعت بازگردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
20 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان