محمدباقر قالیباف – قالیباف رئیس مجلس یازدهم شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۸

قالیباف: از این امانت مراقبت کنیم

محمدباقر قالیباف با ۲۳۰ رای برای یکسال‌ به ریاست مجلس یازدهم رسید. در رای‌گیری هیات رئیسه مجلس، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و علی نیکزاد ثمرین هم با ۲۰۸ و ۱۹۶ رأی به عنوان نایب رئیس اول و دوم انتخاب شدند. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی در توئیت شخصی خود نوشت: «به خودم و همۀ عزیزان مجلس یادآوری می‌کنم از این امانت (مسوولیت) مراقبت کنند».

متن کامل توئیت وی بدین شرح است: «‏امیرالمؤمنین علیه السلام به عامل خود در آذربایجان فرمودند: ‏و إنّ عملک لیس لک بطعمة و لکّنه فی عنقک أمانة

‏مسئولیت تو طعمه‌ای برایت نیست بلکه به گردنت امانت است …

‏به خودم و همۀ عزیزان مجلس یادآوری می‌کنم از این امانت مراقبت کنند؛ إن‌شاء‌الله در پیشگاه ملت شریف ایران روسفید باشیم»

تبریک لاریجانی به انتخاب قالیباف

علی لاریجانی رئیس پبشین چند دوره مجلس با صدور پیامی خطاب به محمدباقر قالیباف انتخاب وی به ریاست مجلس شورای اسلامی را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

برادر گرامی، جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف

با سلام و تحیت

انتخاب جنابعالی را که از فرماندهان دفاع مقدس و از مدیران زحمتکش در عرصه‌های مختلف نظام بوده اید، به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی تبریک عرض می‌کنم. برای شما و سایر نمایندگان مجلس آرزوی موفقیت دارم»

نخستین سخنرانی قالیباف به عنوان رئیس مجلس یازدهم

محمدباقر قالیباف – رئیس مجلس یازدهم

محمدباقر قالیباف رئیس جدید مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم طی سخنانی پس از برگزاری جلسه تحلیف هیئت رئیسه جدید مجلس گفت: «خداوند را شاکرم که توفیق خدمت به مردم کشورمان را پیدا کردم، شما نمایندگان مجلس بر بنده منت گذاشتید و توفیق خدمتگزاری را به بنده و اعضای هیئت رئیسه دادید.

جا دارد که از همه نمایندگان محترم و از تمامی کارکنان مجموعه مجلس شورای اسلامی، کارشناسان و مدیران و نیروهایی که مسئولیت امنیت جلسات این چند روز را برعهده داشتند، تقدیر و تشکر کنم.

همچنین از اعضای هیئت رئیسه سنی که به خوبی در این دو روز اداره جلسات مجلس را بر عهده داشتند تا مراحل قانونی را طی کردند تا هیئت رئیسه دائمی مستقر شود، را به سهیم خود تقدیر و تشکر می‌کنم »

قالیباف  خاطرنشان کرد که در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۱ خرداد نطقی را خواهد داشت و در آن نطق مطالب اصلی را بازگو خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 + 10 =


اخبار

سینما و هنر

جهان