قانون تسهیل ازدواج

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۵-۲۷

قانون تسهیل ازدواج

معصومه ابتکار بیان کرده است: قانون تسهیل در ازدواج به دلایل مختلفی اجرا نشده است. زیرا باید با جنبه واقع گرایانه به این قانون نگاه کرد. تنها دلیل اجرایی نشدن قانون تسهیل ازدواج نداشتن دید واقعی و کافی و بررسی دقیق منابع مالی در بودجه کشور است.

ایشون تاکید کردند که در شرایط کنونی تهیه مسکن از سمت دولت برای جوانانی که تازه ازدواج کردند فقط یک نگاه آرمانی است. اما وام ۳۰ میلیونی ازدواج اقدام مطلوبی است.

وی گفت: این مشکل که دولت همان لحظه بتواند برای هر جوانی که ازدواج کرده است، مسکن تهیه کند در آینده حل می شود زیرا این امر با واقعیت انطباق ندارد.

از جمله هدف گذاری های مهم دولت و تحولات خوب در حوزه اشتغال بوده است.

ابتکار بیان کرد: سختگیری های بانک ها برای دریافت وام ازدواج مربوط به قوانین خود بانک است. اما تمام تلاش دولت این است که جوانان به راحتی به وام ازدواج دستیابی پیدا کنند.

قانون تسهیل ازدواج درسال ۸۴ به دولت ابلاغ شده  اما متاسفانه  اجرایی نشده است.

از جمله موارد حمایتی قانون تسهیل ازدواج:

۱-به مدت سه سال مسکن رایگان اختصاص داده شود .

۲-تا دو سال اشتغال منجر به درآمد.

۳-پرداخت مبلغی از طریق صندوقی به زوجین در صورت نداشتن شغل.

نماینده مردم تهران بیان کرد که افزایش وام ازدواج بسیار مهم است  و باید با برنامه ریزی بر افزایش این وام تمرکز کنیم .اما باید شرایطی را فراهم کنیم که جوانان وام ازدواج را پس ندهند.

محمدرضا بادامچی گفت: ازدواج های صوری برای دریافت وام ۳۰ میلیونی شکل گرفته است که این مساله یک در هزار است. و فقط به منظور منحرف کردن ذهن مردم از مسائل اساسی است. گویا این افراد در جامعه زندگی نمیکنند و نمی دانند با  ۳۰ تومان چه چیزهایی می توان خرید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان