قانون جدید واتساپ – محدودیت برای کسانی که قانون جدید واتساپ را قبول نکنند

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۰۵

محدودیت برای کاربران

قانون جدید واتساپ که سر و صدای زیادی به پا کرده بود، هنوز پا برحاست. در اطلاعیه جدید این پیام رسان آمده است که اگر کاربران این قوانین را نپذیرند، محدودیت های زیادی برای آنها اعمال خواهد شد. دی ماه گذشته (ژانویه) بود که پرمخاطب ترین شبکه اجتماعی جهان شرایط استفاده جدیدی را برای خود برگزید. این موارد، موجب ایجاد نگرانی و البته ناراحتی گروه زیادی از کاربران شد. لازم به ذکر است این قوانین برای استفاده از فیسبوک مسنجر نیز عینا در نظر گرفته شده است؛ اما با وجودی که این پیام رسان هم بیش از ۱٫۳ میلیارد کاربر در جهان دارد، کسی به این قوانین واکنشی نشان نداد.

محدودیت برای کسانی که قانون جدید واتساپ را قبول نکنند

محدودیت برای کسانی که قانون جدید واتساپ را قبول نکنند

قانون جدید واتساپ

پس از آنکه میلیون ها نفر اپلیکیشن واتساپ را از دستگاه های خود حذف کرده و بسیاری نیز به دنبال یافتن پیام رسانی جایگزین برای خود بودند، فیسبوک تصمیم گرفت اجرایی شدن قوانینش را از ۸ فوریه به تاریخ ۱۵ می منتقل کرده و به تأخیر بیندازد.

حالا طی چند روز گذشته این پیام رسان اعلام کرده که برای کاربرانی که این قوانین را نپذیرند، محدودیت هایی در نظر خواهد گرفت. GSM‌Arena گزارش کرده که این محدودیت ها از تاریخ ۱۵ می برای کاربران اعمال خواهد شد. در صورتی که کاربران تا این تاریخ شرایط جدید این پلتفرم را قبول نکنند، برای چند هفته تنها می‌توانند تماس‌صوتی دریافت کنند و اعلان‌های مختلف را ببینند؛ اما امکان ارسال پیام و خواندن پیام نخواهند داشت.

هنوز به صورت دقیق اعلام نشده پس از آن چند هفته چه اتفاقی خواهد افتاد. اما طبق قوانین جدید، هر حساب کاربری که ۱۲۰ روز فعال نباشد، به صورت خودکار حذف خواهد شد.

بسیاری از کارشناسان معتقدند اعمال چنین شرایطی برای استفاده از واتساپ با کاهش محبوبیت فیسبوک نسبت مستقیم دارد. فیسبوک در طول سال های گذشته بارها و بارها به استفاده از اطلاعات کاربرانش در حوزه های گوناگون محکوم شده است؛ و به نظر می رسد این رویه را با واتساپ نیز ادامه خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان