قتل جمال خاشقجی بار دیگر سر زبان ها افتاد – بن سلمان اعتراف کرد!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۰۴

قتل جمال خاشقجی و اعتراف بن سلمان

قتل جمال خاشقجی بار دیگر سر زبان ها افتاد و اینبار با اعتراف بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی سبب شد تا پس از چندین ماه بار دیگر این اقدام به یکی از اخبارهای داغ سیاسی جهان مبدل شود.

قتل جمال خاشقجی تحت نظارت من اتفاق افتاد. من همه مسئولیت آن را می پذیرم، چرا که این قتل تحت نظارت من اتفاق افتاد. اینها سخنانی بودند که بن سلمان ولیعهد عربستان پس از چندین ماه در اعتراف به قتل خبرنگار منتقد سعودی به زبان آورد.

در همین راستا شبکه PBS قرار است طی هفته آینده و در تاریخ ۱ اکتبر یعنی نهم مهر ماه و همزمان با سالروز قتل خاشقجی مستندی با عنوان ولیعهد عربستان سعودی در ارتباط با همین قتل و اعترافات بن سلمان ولیعهد عربستان پخش نماید.

"اعتراف

ماجرای قتل جمال خاشقجی

جمال خاشقجی سردبیر شبکه العرب و یکی از بزرگترین منتقدان به نحوه حکومت آل سعود در عربستان بود. وی به دلیل انتقادات شدید از ولیعهد عربستان مجبور به ترک این کشور شد و پس از خروج از عربستان مقالاتی را علیه بن سلمان چاپ کرده و او را با قزافی و صدام مقایسه نمود.

پس از این انتقادهای شدید، در تاریخ دوم اکتبر سال گذشته میلادی در کنسولگری عربستان در استانبول ترکیه کشته و با تکه تکه کردن جسدش از آنجا به منطقه ای نا معلوم انتقال داده شد.

پس از قتل او جامعه جهانی بن سلمان را عامل اصلی قتل دانستند که به شدت از سوی وی و مقامات سعودی انکار شد. CIA از اولین ارگان های اطلاعاتی جهان بود که به دست داشتن بن سلمان در این قتل اذعان کرد.

حال باید دید این اعتراف به قتل بن سلمان چه تاثیری بر اعتبار حکومت آل سعود در محافل سیاسی جهان خواهد گذاشت و چه واکنش هایی در کشور عربستان خواهد داشت و آیا عنوان ولی عهدی عربستان از بن سلمان پس گرفته خواهد شد؟!

اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
3 − 3 =


اخبار

سینما و هنر

جهان