قطعی اینترنت – تصمیمی که خیلی گران تمام شد!

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۷

قطعی اینترنت

قطعی اینترنت همزمان با اعتراضات مردمی به گران شدن بنزین اغاز شده است و تاکنون ادامه دارد. قطعی اینترنت سبب بروز مشکلاتی شده است که در مواردی زندگی اشخاص را تغییر می دهد.

قطعی اینترنت را برخی به تست اینترنت ملی نسبت داده اند، ولی این اینترنت ملی به چه قیمتی تمام می شود. مگر می شود با کل دنیا قطع ارتباط کرد! در ادامه برخی پیام هایی که از جانب مردم برایمان ارسال شده است را ارائه می دهیم.

قطعی اینترنت بلای جان بسیاری از محققین و دانشجویان

سینا از شریف برایمان نوشت که دانشجوی دکترا است و در آستانه دفاع از رساله خود، مقاله ای را برای گرفتن مجوز دفاع به مجله ای JCR ارسال کرده که سه روز پیش پس از ۸ ماه داوری، مقاله ریوایز(اصلاحات) خورده و در استانه اکسپت قرار گرفته بود که به دلیل قطعی اینترنت نتوانست اصلاحات را در مدت مشخص شده(سه روز)  برای مجله ارسال کند و این کار سبب شده تا کل زندگی اش تحت شعاع قرار گیرد.

مهرانگیز هم که فارغ التحصیل ارشد است برای ادامه تحصیل در کشور کانادا اقدام کرده بود که قرار بود یکشنبه با دانشگاه محل تحصیل از طریق اسکایپ مصاحبه ای داشته باشد که به دلیل اینترنت موقعیت وی دچار خطر شد و مسیر زندگیش به کلی عوض شد.

اینترنت ملی و یا قطعی آن بسیاری را بیکار کرد

سمانه نوشت، پس از مدتها فروشگاه اینترنتیم راه افتاد که مرا از بحران جدی زندگیم تا حدودی نجات می داد، حدود یک سال برای آن تلاش کرده بودم ولی اکنون با پایین بودن سایتم دیگر نمی دانم چه و چگونه گذران زندگی کنم .

حدیثه نیز از این اقدام گلایه مند بود، او میگفت که طراح سایت و توسعه دهنده وب می باشد که با وضع پیش آمده دیگر هیچ نیست!

فرزاد نوشت کافی نت دارم و نمیدانم با وضع ممکن چه کنم و چگونه اجرا مغازه ام را سر ماه بدهم!

مهسا گفت من یک سئوکار بودم که به صورت پروژه ای کار میگرفتم و با قطع شده نت تمامی مشتریانم شاکی شده و من از کار بی کار شدم، نمیدانم چگونه باید مخارجم را تامین کنم!

حال باید دید که چه بر سر اینترنت خواهد آمد و مشاغل و کارهایی که به اینترنت مربوط می شوند چگونه به کار خود ادامه خواهند داد. امید است مسئولین با بررسی های بیشتر، تصمیمات ملی خود را اجرایی کنند.

اندیشمند

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 21 =


اخبار

سینما و هنر

جهان