قطعی برق – قطعی برق در تهران از فردا، به زودی جداول خاموشی اعلام می شود

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۱-۰۶
قطعی برق در تهران از فردا، به زودی جداول خاموشی اعلام می شود

محدودیت‌ در نیروگاه‌های تهران و شمال کشور

طبق اعلام رسمی شرکت توانیر، از فردا مجددا برنامه قطعی برق در تهران اجرا خواهد شد. معاون هماهنگی توزیع توانیر در جلسه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی (گاز و برق) کشور گفت: از فردا سه شنبه هفتم بهمن ماه به دلیل مصرف بالای گاز، محدودیت هایی در نیروگاه های تهران و شمال کشور خواهیم داشت.

غلامعلی رخشانی مهر در ادامه افزود: با برنامه های اعلامی، قطعا مشکلی برای خاموشی وجود نخواهد داشت. ممکن است فردا تا ٣٠٠٠ مگاوات کمبود وجود داشته باشد و باید با تمام قوا مواظب این موضوع باشیم.

قطعی برق در تهران از فردا، به زودی جداول خاموشی اعلام می شود

قطعی برق در تهران از فردا، به زودی جداول خاموشی اعلام می شود

صرفه جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از قطعی برق

روز گذشته هم سخنگوی صنعت برق در پیامی تصویری از مردم کشور درخواست کرده بود تا به مقدار ۱۰ درصد در مصرف انرژی صرفه جویی نمایند. وی گفت: مصرف گاز کشور طی روز گذشته از مرز ۶۶۰ میلیون متر مکعب گذشت، ضمن آنکه مصرف برق نیز رکوردی هشت درصدی از خود برجای گذاشت. کاهش دمای هوا موجب افزایش مصرف گاز شده و این موضوع باعث می شود عرضه گاز به نیروگاه ها با محدودیت مواجه گردد.

مصطفی رجبی مشهدی در ادامه افزود: متاسفانه با بروز این مشکل، اعمال خاموشی در مناطق شمالی کشور و در تهران اجتناب ناپذیر است. از هموطنان عزیز درخواست داریم که در بخش خانگی و تجاری در مصرف انرژی به میزان ۱۰ درصد صرفه جویی کنند. این میزان صرفه جویی، امکان تامین برق پایدار و مطمئن را برای همه مردم فراهم خواهد ساخت.

کاهش دمای محیط های کار و منازل

طی روزهای اخیر مسئولین سازمان توانیر بارها در مورد صرفه جویی از مردم درخواست هایی را مطرح نموده اند. محمد حسن متولی زاده مدیرعامل توانیر گفته بود: اگر هر یک از هموطنان دمای منزل و یا مرکز تجاری را تنها یک درجه کاهش دهند و یک لامپ اضافی را خاموش کنند، همه مشکل کشور در زمینه تامین سوخت گاز نیروگاه ها حل می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
15 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان