قطع درختان سنندج – سلاخی ۲۳۰۰ اصله درخت در سنندج

  • توسط اعرابی
  • ۱۴۰۰-۰۱-۲۶

 قطع درختان سو توسط افراد ناشناس

به تازگی تصاویری تاسف آوری از قطع درختان باغی در روستای سو سنندج در فضای مجازی بازتاب وسعی به دنبال داشته است و بسیاری از کاربران خواستار پیگیری و رسیدگی سریع به این موضوع شدند. ۲۳۰۰ اصله درخت در ۱۵ کیلومتری جاده ی سنندج به کامیاران توسط افراد ناشناس قطع شده است. تحقیقات ابتدایی  روی این پرونده انجام شده  و برای بررسی دقیق و شناسایی عاملین این فاجعه به پلیس آگاهی سپرده شده تا متخلفین و مرتکبین به آن را شناسایی و تحویل قانون دهند.

درختان روستای سو که در پنج کیلومتری سنندج و در محور سنندج کامیاران واقع شده است. در نزدیکی سد گاوشان حدود ساعت‌ ۲ یا سه بامداد قطع شده است. این درختان در ارزش فراوانی  داشته و  طبق گفته صاحب باغ کارشناسان ارزش درختان قطع شده را پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.
خسارت مادی  تنها خسارت نبوده بلکه این حادثه به بیکاری بسیاری از اهالی این منطقه خواهد انجامید. در نتیجه این عمل با توجه به اینکه بیشتر ساکنان این منطقه باغدار هستند و از این طریق امرار معاش می‌کنند نتیجه آن بر درآمد و  وضعیت معیشتی خانواده  های ساکن تاثیر بسیار منفی خواهد داشت.

 واکنش‌ کاربران به سلاخی درختان

قطع درختان سنندج - سلاخی ۲۳۰۰ اصله درخت در سنندج

قطع درختان سنندج – سلاخی ۲۳۰۰ اصله درخت در سنندج

فیلمی از پیرمرد زحمت کشی از اهالی این روستا منتشر شده است که بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی در واکنش به آن معتقدند که قطع درختان واقعا شرم آور است و افرادی که این درختان را قطع کردند، چگونه دستان پینه بسته این پیرمرد و اشک های او را که این همه زحمت برای درختان کشیده است، نادیده گرفتند.
عده ای از کاربران نیز عنوان کردند که مردم این خطه بسیار نجیب و زحمت‌کش هستند و چیزی غیر از جفا تا بحال نصیب آنان نشده است. گروهی از کاربران نیز به دنبال راه حلی مردمی برای کمک به این پیرمرد هستند که کل زحمت زندگی خود را باخته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
10 − 9 =


اخبار

سینما و هنر

جهان