قطع یارانه خانواده های غیر نیازمند – اعتراضات قطع یارانه

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۷-۲۸

قطع یارانه خانواده های غیر نیازمند

قطع یارانه خانواده های غیر نیازمند باعث شد که اعتراضاتی به این عمل ایجاد شود. سخنگوی ستاد اجرایی بیان کرد که ۸۰ درصد اعتراضات قانع کننده نیست. ایشان خبر دارد که حذف یارانه های خانواده ها ی غیر نیازمند میلیونی است.

در گزارشی حسین میرزای بیان کرد که در این مرحله از حذف یارانه ها، یارانه نقدی ۱۰۰ هزار و ۱۸۰ خانواده حذف شده است. حذف یارانه از طریق پیامک به سرپرست اطلاع داده می شود .

Image result for ‫یارانه‬‎

قطع یارانه خانواده های غیر نیازمند

شاخض های قطع یارانه

  • دارایی
  • درآمد
  • هزینه

۹ درصد از جمعیتی که یارانه آن ها حذف شده است. اعتراض خود را ثبت کرده اند. بعد از بررسی مشخص شد که ۸۰ درصد اعتراض ها قابل توجیح نیست. و ۲۰ درصد باقی مانده دلایلی مثل بیماری لاعلاج، ورشکستگی و … را بیان کردند. تا یارانه آن ها برقرار باشد . دلایل افراد راست ازمایی می شود تا در صورت تایید حق آن ها ضایع نشود . این درصد نشان دهنده دقت فراوان در شناسایی افراد غیر نیازمند است.

وازیر نشدن یارانه معوق و اعتراضات قطع یارانه

گفته شده بود یارانه افرادی که در شهریور ماه بنا به دلایلی واریز نشده بود ، همراه با یارانه مهر پرداخت می شود. اما واریز نشد. این گروه توسط وازرت صنعت و معدن و کار و رفاه اجتماعی معرفی شده بود .

اگر سرپرست خانوار به دلیل فوت و یا بدسرپرستی تغییر یابد. باید افراد به بانک مراجعه کنند .و شماره حساب را تغییر دهند. به همین دلیل در شهریور ماه یارانه افرادی واریز نشده است.  که درمهرماه وضعیت آن ها مشخص شده است . و یارانه مهر ماه برایشان واریز می شود . اما در طی تماس هایی با خبرگزاری ایسنا، بیان کردند که فقط برای مهرماه پرداخت شده است. و خبری از یارانه شهریور ماه نیست.

با توجه به پیگیری های از سازمان هدفمندی یارانه ها ، هنوز پاسخی دریافت نشده است. و تگلیف یارانه شهریور ماه خانواده ها که پرداخت نشده است مشخص نیست. که چه زمانی پرداخت خواهد شد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 13 =


اخبار

سینما و هنر

جهان