قیمت بنزین افزایش یافت – اعتراض به افزایش قیمت

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۸-۲۵

قیمت بنزین افزایش یافت

قیمت بنزین از پنجشنبه شب با جهشی بزرگ دو برابر شد و قیمت هر لیتر آن به سه هزارتومان رسید. قیمت بنزین درحالی افزایش یافت که دولت دکتر روحانی هدف از آن را حمایت از قشر محروم جامعه اعلام کرد.

قیمت بنزین با رسیدن به مبلغ سه هزار تومان سبب اعتراضاتی در سطح کشور شده است که طی اعلام فرمانداری سیرجان یک نفر در پی اعتراضات در این شهر جان خود را از دست داده است.

با افزایش نرخ بنزین از هزار تومان به سه هزار تومان سبب شد تا بار دیگر سهمیه بنزین و کارت های سوخت به جریان افتد. در زیر مقدار سهمیه انواع وسایل نقلیه ارائه شده است.

نرخ هر لیتر سوخت سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان می باشد، این افزایش نرخ درحالی اعلام شده بود که دکتر روحانی چند ماه پیش اعلام کرد که فعلا قصد افزایش قیمت را ندارد.

افزایش قیمت بنزین و سخنانی که نمک به زخم ملت می پاشد!

دکتر روحانی در پی این افزایش گفت، افزایش نرخ به نفع مردم است؛ دولت با بنزین ۵ هزار تومانی مخالف است. این سخنان در حالی گفته میشود که با افزایش نرخ بنزین تمامی قیمت ها به یکباره افزایش خواهند یافت.

وی همچنین گفت این افزایش نرخ به نفع مردم و اقشار تحت فشار جامعهبوده و از اوایل آذرماه، نخستین دور از پرداخت ماهانه به حساب خانواده های کم درامد واریز خواهد شد.

به نظر میرسد دکتر روحانی فکر این را نکرده است که برای قشر پر درامد بنزین ۱۰۰۰ تومانی با بنزین ۱۰۰۰۰ تومانی هیچ تفاوتی ندارد و این دهک پایین جامعه هستند که با افزایش نرخ بنزین، نرخ حمل و نقل، نرخ مایحتاج روزانه و هزاران مورد دیگر آسیب خواهند دید. یا جریان چیز دیگریست و دولت به فکر تامین بودجه از جیب مردم است.

با اینحال بسیاری از ارگان ها منجمله سازمان تاکسی رانی اعلام کرد که افزایش نرخ بنزین سبب افزایش قیمت کرایه ها نخواهد شد. امید است رهبر فرزانه انقلاب پیش از وخیم شدن شرایط مملکت با ورود به این قضیه به داد جامعه رسیده و مشکل را حل نمایند.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
6 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان