قیمت جهانی نفت – جهش نفت به کانال ۷۰ دلاری پس از یک سال

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۱۸

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۱۸

 قیمت جهانی نفت امروز برای اولین بار از زمان شروع بحران کرونا به بالای ۷۰ دلار رسید. به دنبال انتشار گزارش هایی از حملات حوثی های یمن به تاسیسات نفتی عربستان، قیمت نفت برنت امروز برای اولین بار از زمان شروع بحران کرونا به بالای ۷۰ دلار رسید و نفت خام آمریکا بالاترین رقم بیش از ۲ سال اخیر را تجربه کرد.
براین اساس، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۴۲ سنت معادل ۲٫۰۵ درصد جهش به ۷۰ دلار و ۷۸ سنت رسید. نفت برنت در معاملات اولیه صبح امروز به ۷۱ دلار و ۱۱ سنت رسید که بالاترین رقم ثبت شده از ۸ ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون بود.
قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل نیز با یک دلار و ۳۶ سنت معادل ۲٫۰۶ درصد رشد به ۶۷ دلار و ۴۵ سنت رسید. نفت خام امریکا اوایل امروز به رقم ۶۷ دلار و ۹۸ سنت رسید که بالاترین رقم از اکتبر ۲۰۱۸ تاکنون بود.
قیمت جهانی نفت - جهش نفت به کانال ۷۰ دلاری پس از یک سال

قیمت جهانی نفت – جهش نفت به کانال ۷۰ دلاری پس از یک سال

رشد قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا

پس از تصویب بسته محرک مالی ۱٫۹ تریلیون دلاری دولت آمریکا در کنگره و در حالی که آمارهای مثبتی از عملکرد اقتصادی آمریکا و چین منتشر شده است، ارزش سهام در بازارهای آسیایی امروز شاهد رشد بود.
روز گذشته حوثی های یمن با چندین فروند پهپاد و موشک قلب صنعت نفت عربستان و از جمله تاسیسات نفتی راس تنوره را هدف گرفتند. این تاسیسات در صادرات نفت عربستان نقش حیاتی دارد.
قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در طی ۴ جلسه متوالی اخیر و از زمان اعلام تداوم کاهش تولید گروه اوپک پلاس شاهد رشد بوده است. به رغم روند رو به رشد قیمت ها، وزیر انرژی عربستان نسبت به ترمیم تقاضا ابراز تردید کرده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
24 − 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان