قیمت خودرو – قیمت خودرو ۱ تا ۳ میلیون کاهش یافت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۷

نوسانات قیمت‌ خودرو در بازار

قیمت خودرو در هفته اخیر یک تا سه میلیون کاهش داشته است. نوسانات قیمت‌ها در بازار خودرو طی هفته اخیر نسبت به هفته‌های گذشته کم‌تر شده است و برخی از خودرو‌ها طی چند روز اخیر ثبات قیمت و برخی دیگر کاهش قیمت داشته اند.  قیمت پژو ۴۰۵ جی ال ایکس طی یک هفته گذشته بر روی ۱۴۳ میلیون تومان ثابت مانده است و قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ نیز با گذشت یک هفته ۲ میلیون تومان کاهش قیمت داشته و در حال حاضر ۱۶۲ میلیون تومان اعلام شده است.

قیمت پژو ۲۰۶ صندوقدار فول آپشن طی یک هفته اخیر ۱ میلیون تومان افزایش یافته و به ۱۹۶ میلیون تومان رسیده است و مدل دیگر آن در حال حاضر ۱۹۱ میلیون تومان قیمت دارد. در این بین قیمت سمند ال ایکس نیز طی یک هفته اخیر ۱ میلیون تومان افزایش یافته است و به ۱۴۵ میلیون تومان رسیده است.

قیمت رانا ال ایکس با گذشت یک هفته ۲ میلیون تومان کاهش یافته است و این خودرو در حال حاضر ۱۶۰ میلیون تومان قیمت دارد و مدل ۹۸ آن نیز ۱۵۰ میلیون تومان قیمت دارد و دنا معمولی نیز طی یک هفته اخیر ۲ میلیو تومان کاهش قیمت داشته است و این خودرو در حال حاضر ۲۱۶ میلیون تومان قیمت دارد. بازار خودرو که طی چند هفته  گذشته با روند صعوی قیمت ها همراه بود در هفته هفته جاری کمی به آرامش رسیده است و نوسانات قیمت در این بازار کاهش پیدا کرده است.

قیمت خودرو ۱ تا ۳ میلیون کاهش یافت

خرید و فروش در بازار خودرو

افزایش قیمت در بازار خودرو خرید و فروش در این بازار را به کمترین میزان رساند و این افزایش قیمت‌ها به حدی است که در شرایط کنونی کشور مصرف کننده واقعی قادر به خرید خودروی مصرفی خود نیست.

از سوی دیگر خروج سرمایه گزاران از این بازار و سرازیر شدن سرمایه آن‌ها به بازار‌های موازی و بورس باعث شده است که تعداد معاملات در این بازار بیشتر از قبل کاهش پیدا کند با وجود کاهش چشمگیر تقاضا در بازار خودرو ریزش قیمت‌ها در این بازار رقم خورده است.

روند متفاوت خودرو‌های مونتاژی

خودرو‌های مونتاژی در اوضاع فعلی روند متفاوتی را در پیش گرفته اند و در حالی که بازار خودرو به سمت تعدیل قیمت حرکت می‌کند قیمت‌ها در بازار خودرو‌های مونتاژی همچنان بالا و رو به افزایش است به گونه‌ای که قیمت پژو ۲۰۰۸ طی یک هفته اخیر ۱۰ میلیون تومان گران شده است و به قیمت ۷۸۰ میلیون تومان رسیده است و مدل ۹۸ این خودرو نیز در حال حاضر ۷۴۵ میلیون تومان قیمت دارد با این وجود قیمت کیا سراتو مونتاژ طی یک هفته اخیر روی ۶۵۵ میلیون تومان ثابت بوده است، اما قیمت سوزوکی گراند ویتارا نیز طی یک هفته اخیر ۵ میلیون تومان بالا رفته است و این خودرو در حال حاضر ۸۴۵ میلیون تومان قیمت دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
26 − 7 =


اخبار

سینما و هنر

جهان