قیمت دلار، خودرو، مسکن و طلا در سراشیبی کاهش

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۰۵

قیمت دلار، خودرو، مسکن و طلا در سراشیبی کاهش

قیمت دلار، خودرو، مسکن و طلا که طی یک سال و نیم گذشته افزایش ۳۰۰ درصدی و در بعضی موارد بیشتر نیز داشت در سراشیبی کاهش قرار گرفته است. مواردی همچون سفر ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به فرانسه محل جلسه گروه G7 و دیدار با مکرون رئیس جمهوری فرانسه و همچنین سخنان رئیس جمهور کشور جناب دکتر روحانی مبنی بر آمادگی برای مذاکره با هر کشوری می تواند از عوامل تاثیرگزار بر کاهش قیمت دلار، خودرو، مسکن و طلا باشد.

قیمت دلار

قیمت دلار که تا ۲۰ هزار تومان هم رسیده بود پس از یک سال و نیم به حدود ۱۱ هزار تومان رسید که از قیمت مشابه مرداد ماه پارسال نیز پایین تر آمد. کارشناسان امید دارند این روند نزولی قیمت دلار را به کانال ده هزار پانصد تومان برساند.

قیمت خودرو

قیمت خودرو نیز همچون قیمت دلار در حال کاهش است. این کاهش قیمت درحالی اتفاق می افتد که قیمت خودرویی همچون پراید تا سقف ۶۰ میلیون تومان نیز پیش رفته بود. قیمت خودرو به دلیل افت قیمت دلار و همچنین اعلام وزیر صنعت معدن تجارت مبنی بر بروز شدن تحویل خودرو تا پایان سال روند نزولی را طی میکند.

قیمت مسکن

قیمت مسکن در شهری مثل تهران تا سه میلیون تومان در متر مربع کاهش پیدا کرد. این کاهش در مناطق ۱۹ گانه تهران مشاهده می شود. یکی از دلایل مهم این کاهش می تواند خبر رئیس جمهور روحانی مبنی بر آغاز ساخت ۱۳۰ هزار مسکن باشد.

قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه که وابسطه قیمت دلار می باشد با کاهش قیمت دلار در سراشیبی افت قیمت قرار گرفته است. سکه بهار آزادی امروز در بازار طلا فروشان کاهش قیمت یک صد هزار تومانی داشته است.

حال باید دید این کاهش قیمت ها تا کجا ادامه داشته و این اقلام پر نیاز کشور از لحاظ قیمتی کی به ثبات می رسند.

اندیشمند

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
13 − 11 =


اخبار

سینما و هنر

جهان