قیمت طلا – طلای جهانی گران تر شد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۱
قیمت طلا - طلای جهانی گران تر شد

قیمت طلا در بازار جهانی

قیمت طلا در معاملات امروز بازار جهانی متأثر از خبر توافق پیرامون بسته کمک مالی آمریکا، حداکثر یک درصد صعود کرد و به بالاترین حد در یک ماه و نیم اخیر رسید. بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد افزایش، به ۱۸۹۶ دلار و ۳۹ سنت رسید در حالی که اوایل معاملات تا مرز ۱۸۹۹ دلار و ۲۹ سنت پیش رفته بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۷ درصد افزایش، به ۱۹۰۲ دلار و ۷۰ سنت رسید.

طبق اظهارات استفن اینس، استراتژیست بازار جهانی در شرکت اکسی کورپ، اکنون که توافق بسته کمک مالی در آمریکا حاصل شده است، طلا نیروی صعودی کافی برای رسیدن به بالای مرز ۱۹۰۰ دلار تا پایان سال و حتی صعود به سطح ۱۹۲۵ دلار را پیدا می کند. اگر بسته کمک مالی را با خوش بینی برای پایین نگه داشتن نرخ های بهره به مدت طولانی از سوی بانک مرکزی آمریکا یکی کنیم، می توان انتظار داشت که قیمت طلا حداقل تا مارس ۲۰۲۱ به خوبی پشتیبانی خواهد شد.

برنامه بانک مرکزی آمریکا

قیمت طلا - طلای جهانی گران تر شد

قیمت طلا – طلای جهانی گران تر شد

بانک مرکزی آمریکا چندی پیش مقرر کرد تا زمانی که از احیای اقتصادی آمریکا اطمینان حاصل نکند، به برنامه خرید اوراق قرضه ادامه می دهد.
صعود طلا با وجود رشد ارزش دلار روی داد که از تشدید مقررات قرنطینه در سراسر جهان پشتیبانی شد.
آوتار ساندو، مدیر ارشد کالا در شرکت فیلیپ فیوچرز در یادداشتی نوشت: وخامت همه گیری ویروس کرونا رشد اقتصاد جهانی را محدود کرده و بانکهای مرکزی سراسر جهان را واداشته است سیاستهای پولی تسهیلی اتخاذ کنند که به نفع طلا خواهد بود.
نرخهای بهره پایینتر هزینه نگهداری طلا را کاهش داده و جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را تقویت می کند.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۳.۳ درصد صعود کرد و به ۲۶ دلار و ۶۱ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۰۴۲ دلار و ۷۴ سنت معامله شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 + 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان