قیمت واکسن کرونا – قیمت واکسن دو غول بزرگ داروسازی دنیا

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۵-۲۸

قیمت واکسن کرونا چقدر است؟

قیمت واکسن کرونا بعد از ساخت آن و گذراندن مراحل انسانی برخی از انواع آن اکنون در سطح جهانی مورد بحث قرار گرفته است. شرکت های مختلف داروسازی در سطح جهانی برای تولید واکسن کرونا رقابت می کنند و تاکنون چندین واکسن تولید شده است. تولید واکسن کرونا از سوی روسیه و آمریکا روز به روز به واقعیت خود نزدیک می شود. در رابطه با واکسنی که آمریکا تولید کرده هر روز اطلاعات جدیدی منتشر می شود و حالا قیمت آن مورد بررسی قرار گرفته است.

قیمت واکسن دو غول بزرگ داروسازی دنیا

پنج واکسن تاکنون آزمایشات پیش بالینی و انسانی را گذرانده اند از این رو احتمال دارد حداکثر تا پایان سال جاری وارد بازار شوند. یکی از شرکت هایی که ساخت واکسن کرونا را تا مرحله نهایی شدن پیش برده طی  قرارداد با سایر کشورها هر واکسن کرونا را ۳۲ تا ۳۷ دلار به فروش می رساند.

این قیمت برای سفارشات با حجم کمتر ممکن است  متفاوت باشد. برخی شرکت های داروسازی مدعی شدندکه قصد ارائه واکسنی با کمترین هزینه ممکن را دارند.

هزینه واکسن بستگی به دوز مورد نیاز دارد

قیمت برخی از واکسن ها از سوی شرکت های مختلف از چهار دلار شروع می شود و تا بیست دلار هم می رسد. این قیمت ها براساس توافقات خرید است که شرکت ها با دولت فدرال آمریکا مذاکره کرده اند.هزینه بستگی به دوز مورد نیاز دارد. دو غول بزرگ داروسازی دنیا یعنی Pfizer و Moderna در حال آزمایش یک رژیم دو دوز هستند. اما ارزیابی برخی سایت ها ی خارجی این نسئله را نشان می دهد که قیمت واکسن کرونا در حداکثر حالت ممکن به ۶۷ دلار خواهد رسید.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
27 − 26 =


اخبار

سینما و هنر

جهان