لاغری – خوردن این مواد غذایی قبل از خواب لاغرتان می کند!

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۵
لاغری - خوردن این مواد غذایی قبل از خواب لاغرتان می کند!

با شکم گرسنه به خواب نروید

بسیاری بر این باورند که حذف وعده شام و گرسنه خوایبدن منجر به کاهش وزن و لاغری می شود. تحقیقات نشان داده است، گرسنه خوابیدن موجب می شود فرد با بیدار شدن دچار ضعف شود. همچنین میل به استفاده از مواد غذایی ناسالم در نیمه های شب یا صبحانه در او بیشتر می گردد. در این نوشته چند ماده غذایی به شما معرفی می کنیم که مصرف به اندازه آنها قبل از خواب می تواند روند کاهش وزن شما را سرعت ببخشد.

خوردن این مواد غذایی قبل از خواب باعث لاغری می شود!

گیلاس: این میوه حاوی ملاتونین است. این ماده چرخه خواب و بیداری را تنظیم می کند. بنابراین نوشیدن آب گیلاس قبل از خواب به بهبود خواب کمک می کند. همچنین به دلیل وجود آنتی اکسیدان ها التهابات بدن را کاهش داده و در کاهش وزن موثر است.

ماست یونانی: ماست یونانی حاوی مقدار زیادی پروتئین و مقدار کمی قند است. بنابراین در کاهش وزن و افزایش عضله سازی موثر است. مصرف پروتئین قبل از خواب، باعث رشد ماهیچه ها می شود. دریافت میزان کافی پروتئین راهی بسیار اساسی برای کاهش وزن است.

گوشت بوقلمون: پروتئین موجود در این گوشت منجر به ساخت عضله در خواب می شود. همچنین گوشا بوقلمون حاوی تریپتوفان است که موجب خواب آلودگی می شود.

لاغری - خوردن این مواد غذایی قبل از خواب لاغرتان می کند!

لاغری – خوردن این مواد غذایی قبل از خواب لاغرتان می کند!

موز: مانند گوشت بوقلمون موز نیز حاوی تریپتوفان است. بنابراین خواب راحت در طول شب را به شما هدیه می کند. فیبر موجود در این میوه هم شما را در طول شب سیر نگه می دارد.

بادام: مصرف ۵ گرم بادام پیش از خواب به طرز غیر قابل باوری به ساخت عضله کمک می کند. همچنین فیبر موجود در آن مانع از حس گرسنگی در طول شب می شود. بادام یک ماده غذایی بسیار عالی در روند لاغری و کاهش وزن است.

کره بادام زمینی: یک میان وعده خوب برای قبل از خواب به شما معرفی میکنیم. نان تست کامل و کره بادام زمینی. دیگر با تریپتوفان  آشنا شدید. آیمنو اسیدی که در بهبود خواب موثر است. کزه بادام زمینی هم منبع خوبی از این ماده است. این ماده یکی از بهترین گزینه ها برای پروتئین گیاهی است. در ساخت عضله بسیار مفید است. همچنین به شما در از بین بردن چربی های شکمی کمک می کند.

شیر گرم: منبع مناسبی از تریپتوفان. همچنین کلسیم موجود در شیر هم در کاهش چربی شکمی موثر است.

در پایان این نکته را مجددا یادآوری می کنیم که تمامی مواد غذایی باید به اندازه مصرف شوند. مصرف بیش از حد هر کدام از این مواد غذایی که در بالا ذکر شد، خود می تواند میزان فراوانی کالری به بدن برساند و نتیجه ای عکس برای شما داشته باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
29 + 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان