لس‌آنجلس تایمز – ترامپ چگونه تصمیم ترور سلیمانی را گرفت

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۸-۱۰-۱۴

 تصمیم ترامپ در روزنامه لس‌آنجلس تایمز

روزنامه لس‌آنجلس تایمز در مطلب امروز خود تحت  عنوان «ترامپ چگونه تصمیم ترور سلیمانی را گرفت» نوشته است: هنگامی که تیم امنیت ملی ترامپ روز دوشنبه به اقامتگاه او در فلوریدا رفتند انتظار نداشتند وی عملیات ترور ژنرال قاسم سلیمانی را تایید کند. مایک پامپئو وزیر خارجه، مارک اسپر وزیر دفاع و ژنرال مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به دیدار ترامپ رفته بودند تا درباره حملات هوایی اخیر پنتاگون در عراق و سوریه علیه گروه‌های تحت حمایت ایران گزارشی ارائه کنند.

انتخاب غیرمنتظره ترور سلیمانی

لس آنجلس تایمز در ادامه به نقل از یک مقام ارشد آمریکایی آورده است که یک گزارش به ترامپ نشان داده شد که در آن فهرست اقدامات بعدی که آمریکا می‌تواند اتخاذ کند نوشته شده بود و در این فهرست هدف قرار دادن ژنرال سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران نیز قرار داشت.این مقام آمریکایی می‌افزاید: به طور غیرمنتظره‌ای ترامپ گزینه ترور سلیمانی را انتخاب کرد و این تصمیم ترامپ با همراهی مشاوران طرفدار جنگ با ایران وی روبرو شد.

تصمیم ترامپ در پشت پرده

لس آنجلس تایمز در ادامه نشست اسپر وزیر وزیر دفاع آمریکا و اشاره وی به اتخاذ اقدامات ضروری اضافی نوشته است: سلیمانی علنا به عنوان یک هدف محتمل به آن اشاره‌ای نشد اما تصمیم ترامپ در پشت پرده باعث به راه انداختن تلاشی خشمگینانه توسط پنتاگون، سیا و دیگر نهادها شد تا محل ژنرال سلیمانی شناسایی و تمهیدات نظامی برای ترور وی به کار گرفته شود.

با توجه به تحت نظر داشتن سردار سلیمانی توسط نهادهای اطلاعاتی آمریکا،. لس آنجلس تایمز در ادامه به سفر سردار سلیمانی از سوریه به بغداد اشاره می‌کند و به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شده فرمانده سپاه قدس شخصا در حال بازدید از چند منطقه برای نهایی کردن یک طرح حمله بزرگ بوده است. این مقامات آمریکایی که اجازه ندادند خبرنگاران نام آنها را فاش کنند همچنین مدعی شده اند اهداف مدنظر سردار سلیمانی مشخص نشده و این مقامات حاضر نشدند درباره شواهدی که از این ارزیابی آنها پشتیبانی کند، صحبت کنند.

اجماع در کابینه امنیت ملی ترامپ

در همین راستا یک مقام وزارت خارجه آمریکا مدعی شده بود اطلاعات جدید نشان می‌داده سردار سلیمانی در حال برنامه ریزی برای انجام حمله به دیپلمات‌ها، پرسنل نظامی و تاسیسات آمریکایی در لبنان، سوریه و عراق بوده است. وی در ادامه افزود با توجه به اطلاعات موجود و تاثیرگذاری حضور سلیمانی این اجماع در کابینه امنیت ملی رئیس جمهور ترامپ وجود داشت که ریسک منفعل بودن غیرقابل قبول است.لس آنجلس تایمز در خاتمه نو.شته است هنگامی که سلیمانی پنجشنبه به بغداد رسید یک پهپاد و یک هواپیمای نظامی دیگر آمریکا در نزدیکی فرودگاه بین المللی بغداد در حال پرواز بودند. سلیمانی و چند نظامی عراقی طرفدار ایران سوار دو خودرو شدند و از سمت جاده فرودگاه به سوی مرکز بغداد در حال حرکت بودند که هدف حمله موشی پهپادها قرار گرفتند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
2 + 23 =


اخبار

سینما و هنر

جهان