لوازم خانگی در ایران بدون کره‌

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۲
لوازم خانگی در ایران بدون کره‌ای ، بالارفتن نرخ ها ، رکود ، لیست سیاه ، صندوق ضمانت صادرات ، تحریم‌ها ، شرکت‌های تولید و عرضه

عرضه ی لوازم خانگی در ایران بدون کمک کره‌ ای ها ادامه خواهد داشت

با توجه به بالارفتن نرخ ها در بازار لوازم خانگی طی ماه‌های گذشته و بالطبع افتوخیز های قیمت ارز این بازار با چالش های متفاوتی روبه رو شد و برخی در این شرایط به آسیب هر چه بیشتر مبادرت ورزیدند. حالا پس از گذشت چند ماه از رکود حاکم بر بازار لوازم خانگی، تقریبا خرید و فروش رونق گرفته اما سوالاتی درباره وضعیت آینده بازار لوازم خانگی و همکاری برندهای کره ای ذهن مصرف کنندگان را مشغول کرده است.

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و کره جنوبی جناب آقای پویا فیروزی با بیان اینکه کشور کره جنوبی، در حفظ روابط تجاری خود با ایران پافشاری میکند، اما بانک‌های این کشور با شرکت‌های ایرانی همکاری لازم را ندارند. حتی در چند مورد دولت کره مستقیما دخالت کرد و وارد عمل شد، اما بانک منافع مدیریتی سهامداران خود را در نظر گرفت و پول را جابجا نکرد. بنابراین بخشی از پول‌ها وارد لیست سیاه شده و بخشی هم بعودت شد.

وی همچنین بیان کرد: سفیر این کشور هم رغبتش را برای استمرار روابط تجاری با ایران اعلام کرده اما عملا شاهد اتفاقی نبودیم. صندوق ضمانت صادرات هنوز از فعالان تجاری کشور کره جنوبی، پشتیبانی انجام نداده است.

همچنین رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری جناب آقای علیرضا موسوی‌مجد اعلام داشت: بسیاری از شرکت‌های تولید و عرضه کننده لوازم خانگی، دیگر با کره‌ای ها کاری نداشته و مسیرشان را یافته اند، داخلی‌سازی قطعات و دستیابی، یکی از روش هایی است که شرکت‌های داخلی برای رویارویی با خروج کامل برندهای کره‌ای از بازار ایران در پیش گرفته‌اند.

اگرچه تحریم‌ها گرفتاری هایی را برای تبادلات و تامین قطعات بوجود آورده، اما باعث نمی‌شود که شرکت‌ها دست از سعی و تلاش بردارند. ضمن آنکه بیشتر واحدهای صنعتی فعال در عرصه لوازم خانگی، راه داخلی‌سازی و افزایش عمق ساخت داخل، همچنین تولید و عرضه محصولات نو را در پیش گرفته‌اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
21 + 1 =


اخبار

سینما و هنر

جهان


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php56) in Unknown on line 0