لوریس چکناواریان – چکناواریان نماینده ایران در جایزه کتاب ها برای صلح

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۳-۰۳

 جشنواره بین‌المللی هنر برای صلح

در آستانه هفتمین دوره جشنواره بین المللی هنر برای صلح، روابط عمومی این جشنواره اعلام کرده است که لوریس چکناواریان برای دریافت جایزه ویژه کتاب ها برای صلح سال ۲۰۲۰ به کمیسیون بین المللی این جایزه معرفی شده است. استاد چکناواریان سال گذشته هم جایزه ویژه کمیسیون کتاب ها برای صلح را کسب کرده بود. همچنین او در سال گذشته یکی از نشان های عالی هنر برای صلح این جشنواره را نیز دریافت کرده بود.

چکناواریان نماینده ایران در جایزه کتاب ها برای صلح

چکناواریان نماینده ایران در جایزه کتاب ها برای صلح

لوریس چکناواریان چهره فاخر موسیقی ایران و جهان

دبیرخانه جشنواره بین المللی هنر برای صلح، فعالیت های بین المللی هنرمندان را بررسی کرده و تمام فعالیت های آنان را مورد نظر داشته است. این دبیرخانه با احترام به تمام هنرمندان لوریس چکناواریان چهره فاخر موسیقی ایران و جهان را شایسته دریافت این جایزه دانسته است. از فعالیت های شایسته این هنرمند فاخر در سال های  اخیر می توان به کنسرتهایی که در ایران و آمریکا برای کمک به کودکان مبتلا به سرطان محک رهبری کرده و یا به اجرای دو کنسرت برای کمک به آسیب دیدگان زلزله بم در فرانسه در سال ۲۰۱۴ اشاره نمود.

این دبیرخانه معرفی این هنرمند برجسته را شروعی برای معرفی هنرمندان بزرگ ایرانی به سازمانهای جهانی که در زمینه صلح فعالیت می کنند، می داند. این امیدواری وجود دارد که جایزه ویژه سال ۲۰۲۰ این کمیسیون به این هنرمند بزرگ اهدا گردد تا نام ایشان در بین سفیران صلح سازمان جهانی یونسکو قرار گیرد.

کمیسیون کتاب ها برای صلح

یکی از مهم ترین همکارهای سازمان جهانی یونسکو کمیسیون کتاب ها برای صلح است. مقر این مرکز در رم ایتالیا قرار دارد. این کمیسیون از چندین سازمان غیر دولتی کشورهای گوناگون تشکیل شده که با یونسکو همکاری دارد. جایزه The Books for Peace Award هم از سال ۲۰۱۷ میلادی اهدا می شود. این جایزه به یاد روزنامه نگار مشهور مکزیکی خاویر والدز، که در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر جانش را از دست داد، هر ساله به افراد و یا گروه هایی اهدا می شود که در گسترش صلح و فعالیت های بشردوستانه و خیرخواهانه فعال هستند.

هر سال همزمان با روز جهانی صلح، در راستای گسترش فرهنگ صلح جشنواره فرهنگی و هنری هنر برای صلح در کشورمان برگزار می شود. این جشنواره شامل بخش های نقاشی، مجسمه، ویدئو، فیلم کوتاه، تئاتر، عکاسی و موسیقی است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
16 − 14 =


اخبار

سینما و هنر

جهان