• صفحه اصلی
  • >
  • خودرو
  • >
  • لوگوی جدید رنو – رونمایی از لوگوی جدید رنو با ساختاری ساده و مدرن

لوگوی جدید رنو – رونمایی از لوگوی جدید رنو با ساختاری ساده و مدرن

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۲-۲۴

ویژگی‌های نمادین‌ لوگوی جدید رنو

خودروساز بزرگ فرانسوی از لوگوی جدید رنو با اعمال تغییرات جزئی رونمایی کرد. فولکس واگن، اوپل، کیا، پژو، مازراتی و نیسان نیز در ماه‌های اخیر لوگوهای خود را بروزآوری کرده‌اند. لوگوی جدید رنو طراحی مسطحی دارد و می‌توان آن را به دو الماس داخل هم تشبیه کرد. این لوگو نخستین بار ژانویه گذشته روی کانسپت رنو ۵ ظاهر شد، ولی در آن مقطع خودروساز فرانسوی اشاره‌ای به آن نداشت.

هنوز مشخص نیست اولین خودروی تولید انبوه با نشان جدید کدام مدل خواهد بود. از آنجایی که این لوگو از سال آینده فراگیر خواهد شد، احتمال می‌رود نسخه نهایی کانسپت مگان eVision نخستین مدلی باشد که با لوگوی جدید راهی خیابان‌ها می‌شود. این نسخه اواخر امسال معرفی خواهد شد، اما تحویل آن به مشتریان از سال آینده کلید خواهد خورد.

تغییرات لوگوی رنو

لوگوی رنو از سال ۱۹۰۰ چندین بار تغییر پیدا کرده است. لوگوی فعلی این شرکت در سال ۲۰۱۵ معرفی شده که در حقیقت می‌توان آن را نسخه بروز شده از لوگوی سال ۱۹۹۲ دانست. رنو از سال ۲۰۱۹ مشغول کار روی لوگوی جدید بوده و با کانسپت رنو ۵ آن را به طور غیرمستقیم پرده‌برداری کرده است.

لازم است یادآور شد این سوپرمینی جذاب آغازگر استراتژی تازه موسوم به Renaulution محسوب می‌شود. با این استراتژی رنو بر تولید مدل‌های الکتریکی و احیای مدل‌های پرطرفدار قدیمی با پیشرانه‌های پاک تمرکز می‌کند.

لوگوی جدید رنو - رونمایی از لوگوی جدید رنو با ساختاری ساده و مدرن

 رونمایی از لوگوی جدید رنو با ساختاری ساده و مدرن

لوگوی جدید رنو نهمین لوگوی آن از زمان پیدایش به شمار‌ می‌رود. خودروساز فرانسوی برای توصیف آن از عبارت «منظم، بدون علامت یا تایپوگرافی» استفاده کرده است.

آقای ویدال هم عقیده دارد این لوگو نمادین‌تر، ساده‌تر و معنادارتر، سیال در زمان، بدون جلوه‌ها یا رنگ‌های اضافی و متناسب با طرح‎‌های رایج روز بوده و بخش‌های ضروری از میراث گرافیکی کمپانی را داراست.

برند اقتصادی رنو یعنی داچیا نیز از سال ۲۰۲۲ لوگوی خود را تغییر خواهد داد. این لوگو که قبلا روی شاسی‌بلند کانسپت بیگستر نقش بسته، بسیار متفاوت از لوگوی فعلی بوده و برخی آن را به دربازکن بطری تشبیه می‌کنند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
9 + 12 =


اخبار

سینما و هنر

جهان