فیلم «خروج» – اکران آنلاین بیستمین اثر ابراهیم حاتمی ‌کیا در جشنواره فجر

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۱-۲۴

اکران اینترنتی فیلم سینمایی «خروج» برای اولین بار در ایران

خروج به نویسندگی و کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا  به صورت آنلاین در ۲۴ ساعت آینده اکران می شود.خروج به عنوان بیستمین اثر ابراهیم حاتمی ‌کیا در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شد . در این  فیلم  فرامرز قریبیان، پانته آ پناهی ها، کامبیز دیرباز، سام قریبیان، محمدرضا شریفی نیا، گیتی قاسمی، جهانگیر الماسی به عنوان بازیگران اصلی مطرح هستند.

فیلم خروج  به دلیل شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سالن های سینما در کشور  امروز ساعت ۲۰ مورخ ۲۴ فروردین با سرویس وی او‌ دی فیلیمو برای مخاطبان سینمای آنلاین در دسترسی قرار می گیرد. در راستای حفظ کپی رایت، جلوگیری از انتشار غیرقانونی  فیلم سینمایی «خروج» مدت زمان نمایش فیلم برای کاربران پس از خرید، از ۲۴ ساعت به  ۶ ساعت تغییر کرده است.

پیام ویدیویی ابراهیم حاتمی‌کیا در آستانه اکران

ابراهیم حاتمی‌کیا، نویسنده و کارگردان در یک پیام ویدیویی در آستانه اکران اینترنتی فیلم سینمایی «خروج» ضمن دعوت از مخاطبان به تماشای اینترنتی این فیلم اظهار امیدواری کرد که فیلم به‌صورت غیرقانونی دانلود نشود. حاتمی کیا گفت: «من حاتمی‌کیا هستم، بنده سال ۹۸ فیلمی به نام «خروج» ساختم که در جشنواره فیلم فجر هم شرکت کرد. همیشه مبنا بر این بوده است که در سال جدید فیلم‌هایمان اکران می‌شد ولی با وضعیت کرونایی که پیش آمده این امکان از ما سلب شد و آینده مبهمی هم در مقابل ماست که نمی‌دانیم چه اتفاقی خواهد افتاد.»

وی در ادامه اظهار کرد:‌ «بر همین اساس عزیزان تصمیم گرفتند به روش اینترنتی این کار را انجام دهیم که تا امروز در سینمای ایران رخ نداده بود و ما پیشگامان این مسیر در سینمای ایران محسوب می‌شویم. به هر حال این روش هم شدنی است و جواب می‌دهد چراکه مردم این روزها در خانه‌هایشان و در کنار عزیزانشان هستند و چه خوب که ما هم از این فرصت استفاده و شما را در این فیلم شریک کنیم.

تاکید حاتمی کیا بر خرید بلیت

اکران آنلاین فیلم خروج ابراهیم حاتمی ‌کیا

حاتمی‌کیا درباره خرید بلیت گفت: «من امیدوارم این نوع بلیت خریدن و این سنت جدید را انجام بدهیم و با خانواده در کنار هم فیلم را ببینیم. خدا را شکر می‌کنم که فیلمم از نوعی است که خانواده‌ها کاملا می‌توانند در کنار هم باشند و این فیلم را ببینند.

امیدوارم خدایی نکرده دانلودی صورت نگیرد و به شکل غیرقانونی، فیلم پخش نشود. البته معتقدم مردم ما در حوزه‌های فرهنگی به قدری فهیم شده‌اند که می‌دانند این کار یعنی ضربه زدن به ارکان تهیه این فیلم.»

وی در پایان تصریح کرد: «بقای ما به این است که فیلم ساخته و بودجه‌ای خرج شود و از طریق نمایش فیلم، هزینه‌ها برگردد و باز یک فیلم دیگر بسازیم. امیدوارم این اتفاق بیفتد. امیدوارم با تماشای فیلم مدیون آن ۲ ساعتی که وقت گذاشتید و مبلغی که خرج کردید نباشیم و سرمان بلند باشد»

ماجرای فیلم خروج

این فیلم داستان گروهی از کشاورزان روستایی را روایت می‌کند که شرکت سهامی آب، هنگام تخلیه سد آب شور به اشتباه آب را روانه زمین‌های کشاورزی آنها می‌کند و باعث خرابی تمامی محصولات آنها می‌گردد. آنها پس از آن که از طریق مسئولین سد، دهیار، بخشدار و امام جمعه موفق به حل مشکل‌شان نمی‌شوند، تصمیم می‌گیرند که نزد رئیس‌جمهور بروند و مشکل‌شان را با او در میان بگذارند. این گروه با تراکتور از روستای خود به سمت تهران عازم می‌شوند و طولی نمی‌کشد که خبر سفر آنها در تمام رسانه‌ها پخش می‌شود و این موضوع باعث ایجاد محبوبیت و مشکلاتی برای آنها می‌گردد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
7 + 15 =


اخبار

سینما و هنر

جهان