ماجرای مسلمان شدن خواننده فرانسوی

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۲

ملانی جورجیادیز خواننده رپ فرانسوی

ملانی جورجیادیز: وی در شرح زندگی خود گفته است که قبل از گرویدن به دین اسلام در زندگی ام احساس حزن و اندوه می کردم . وی افزود به رغم موفقیت های بسیار نوعی حس برآشفتگی و ناراحتی را تجربه کرده است. حالتی که او را به جستجوی پاسخی واداشت که در نهایت با یافتن دین اسلام به امید و شادی تازه ای دست یافت. وی افزود: پول، موفقیت و شهرت مرا شاد نمی کرد. در پی شادی بودم . بسیار غمگین و تنها بودم. کنجکاو بودم که چرا روی زمین بودم.. می دانستم که دلیل این مسئله ثروت یا شهرت نبود زیرا آنها را داشتم و آنها مرا شاد نمی کرد. از اینرو، شروع به جستجوی پاسخ برای همه پرسش هایم کردم.

تغییر در زندگی

ندگی جورجیادیز برنده دو جایزه مهم یکی جایزه موسیقی اروپا موسوم به MTV برای بهترین هنرمند فرانسوی و دیگری جایزه موسیقی NRJ به خاطر بهترین هنرمند، بهترین آلبوم و بهترین آهنگ، پس از ملاقات با دوستش «سوسو» (Sousou) که مسلمان بود، تغییر کرد. او در شرح حالاتش پس از گرویدن به دین اسلام گفت: یک مکاشفه بود. از ته قلب متقاعد شدم که خدا وجود دارد و هرچه بیشتر می خواندم، بیشتر متقاعد می شدم.جورجیادیز، افزود: تا قبل از آن، به وحدانیت خدا اعتقاد داشتم و مسیحی بودم، اما دقیقا به آنچه در درونم وجود داشت، به جز غم، واقف نبودم.

گرویدن به دین اسلام و کنار گذاشتن موسیقی

«سوسو» در جلسه ملاقات با جورجیادیز، برای دقایقی از وی جدا شد تا به اتاقی دیگر برای ادای فریضه نماز رود. جورجیادیز نیز همراه وی رفت و بدون آنکه بداند مسلمانان چگونه عبادت می کنند، حرکات سوسو را انجام داد و خود را برای اولین بار در حال سجده در پیشگاه الله یکتا یافت. وی در شرح این حالت گفت: وقتی با وی نماز می خواندم و سجده می کردم، ارتباط با خدا را احساس می کردم. بلافاصله پس از آن روز، وی یک نسخه از قرآن مجید را تهیه کرد و در سفر به جزیره موریتیوس شروع به خواندن آن کرد.ملانی جورجیادیز، دسامبر ۲۰۰۸ به دین اسلام گروید و به طور کامل از صحنه موسیقی و انظار مردم محو شد.

سفر به عربستان

جورجیادیز در سال ۲۰۱۷ به همراه همسرش «فواز طرخانی» (Faouzi Tarkhani) خواننده رپ فرانسوی – تونسی سابق به عربستان سفر کرد. وی در دو سال گذشته، در عربستان اقامت داشت، فارغ از اسلام هراسی و رفتار تحقیرآمیزی که در فرانسه شاهدش بود. وی و همسرش امسال برای ادای مناسک حج، به مکه رفتند. جورجیادیز در شرح آن سفر گفت: این  دومین حج من بود، اما این بار با طرز فکر متفاوتی آمدم. وی افزود: نخستن بار، تازه مسلمان بودم و دین را به خوبی نمی شناختم. اما از آنجا که سال ها مسلمان هستم، در مورد اسلام، سنت و پیامبر و همچنین در مورد ماجرای این سرزمین بسیار آموخته ام.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 25 =


اخبار

سینما و هنر

جهان