مارگارت کینان – اولین شهروند بریتانیایی واکسن تایید شده کرونا دریافت کرد

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۹-۱۸
مارگارت کینان - اولین شهروند بریتانیایی واکسن کرونا دریافت کرد

آغاز واکسیناسیون گسترده در بریتانیا

امروز مارگارت کینان ۹۰ ساله در ایرلند شمالی اولین شهروندی محسوب می شود که واکسن کرونا  را خارج از شرایط آزمایش دریافت کرد. بریتانیا اولین کشور اروپایی است که طرح واکسیناسیون در برابر ویروس جدید کرونا و تزریق واکسن فایزر را آغاز کرده است.

مارگارت کینان به عنوان اولین نفر امروز واکسن تایید شده کرونا یا همان واکسن شرکت های فایزر و بیون‌تک در جهان به او تزریق شد. مقامات بریتانیا هفته گذشته مجوز استفاده از محصول مشترک این دو شرکت داروسازی را برای پیشگیری از ابتلا به بیماری همه گیر کرونا صادر کرده بودند. به گفته مارگارت کینان این واکسن، بهترین هدیه تولدیست که تاکنون گرفته، اولین نفر در جهان است که واکسن تایید شده کووید ۱۹ را دریافت کرد. هدف از اجرای برنامه واکسیناسیون، محافظت از آسیب‌پذیرترین افراد در برابر این ویروس و بازگشت زندگی به شرایط عادی است.

گام بزرگ رو به جلو بریتانیا

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس نیز ضمن قدردانی از زحمات کادر درمان و دانشمندانِ واکسن کرونا گفت: بریتانیا در مقابله با کرونا، امروز گامی بزرگ و رو به جلو برداشته است. حدود ۷۰ مرکز بیمارستانی در سراسر انگلیس در حال آماده‌سازی برای تزریق واکسن کروناویروس فایزر- بیون‌تک به افراد بالای ۸۰ سال و برخی از اعضای کادر درمان و مراقبتی هستند.

وزیر بهداشت انگلیس گفته است که اکنون می‌توان نور ساطع شده در انتهای مسیر پیش رو را مشاهده کرد و امروز لحظه کلیدی در مبارزه با این بیماری است. افرادی که این واکسن را توزیع می‌کنند اولین کسانی هستند که در اسکاتلند واکسینه می‌شوند در حالیکه کادر درمان در ولز و ایرلند شمالی در اولویت دریافت واکسن قرار دارند.

مارگارت کینان - اولین شهروند بریتانیایی واکسن کرونا دریافت کرد

مارگارت کینان – اولین شهروند بریتانیایی واکسن کرونا دریافت کرد

طبق آمارهای دولتی بیش از ۶۰ هزار نفر در انگلیس پس از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند. دولت انگلیس ۸۰۰ هزار دوز واکسن را برای شروع برنامه واکسیناسیون تامین کرده است اما در مجموع ۴۰ میلیون دوز سفارش داده شده که برای دریافت ۲۰ میلیون نفر طی دو دوره کافی است.

مراحل تکمیلی ساخت این واکسن از طرح اولیه تا تایید آن فقط ۱۰ ماه طول کشید که تا کنون سریع ترین روند تحقیقات تا تایید یک واکسن بوده است. امید است سایر کشورها در سراسر دنیا برنامه های واکسیناسیون را طی چند هفته آغاز کنند.

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
4 + 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان