ماسک اجباری – اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو و اتوبوس

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۱۳
ماسک اجباری - اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو و اتوبوس

طرح استفاده اجباری از ماسک

ماسک اجباری . از امروز ماسک ارزان قیمت در ۲۵ ایستگاه مترو در پایتخت و تعدادی از پایانه های اتوبوسرانی به مسافرین عرضه می شود. این برنامه پس از تصویب ستاد ملی کرونا مبنی بر استفاده از ماسک اجباری به اجرا در آمده است. از امروز در مرحله اول این طرح، ۲۵ ایستگاهی که بیش از ۵۰۰ هزار نفر در آنها تردد می کنند ماسک عرضه خواهند کرد.

ماسک اجباری - اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو و اتوبوس

ماسک اجباری – اجرای طرح استفاده اجباری از ماسک در مترو و اتوبوس

مترو

مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با تایید این موضوع گفت: این طرح با محوریت وزارت صنعت، معدن و تجارت، شهرداری تهران و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران و با همکاری اتاق اصناف تهران و اتحادیه پوشاک تهران در ایستگاه های منتخب به اجرا در آمده است. این ایستگاه ها عبارتند از: ایستگاههای تهران (صادقیه)، کرج، گلشهر، امام خمینی(ره)، شهرری، پانزده خرداد، تئاتر شهر، میدان آزادی، بیمه، آزادگان، میدان محمدیه، شادمان، سعدی، فرهنگسرا، فردوسی، خیام، پایانه جنوب، جوانمرد قصاب، میدان انقلاب اسلامی، حسن آباد، شهدای هفتم تیر، شهید نواب صفوی، دروازه دولت، میدان شهدا و سبلان.

ماسک اجباری در اتوبوس

شرکت اتوبوسرانی تهران هم در پایانه های اتوبوسرانی و ایستگاه های پرتردد ماسک توزیع می کند. مدیر عامل این شرکت به طرح استفاده اجباری از ماسک در سامانه حمل و نقل عمومی اشاره کرد و گفت: قرار بر این شد که شهرداری تهران امکان فضای توزیع ماسک را در ناوگان عمومی شهر فراهم کند. این مصوبه در جلساتی که با ستاد ملی کرونا و اتحادیه پوشاک و وزارت صمت داشتیم تصویب شد.

ما به عنوان سامانه حمل و نقل تخصصی در تهیه و توزیع ماسک نداریم. بنابراین شهرداری موظف است زیرساخت ها را فراهم کند. البته اقدامات لازم برای توزیع در پایانه های تبادل مسافر، ایستگاه های پرتردد و پایانه های اتوبوسرانی صورت گرفته است. در حال حاضر روزانه بیش از ۵۰۰ هزار مسافر از اتوبوس برای جا به جایی در سطح شهر تهران استفاده می کنند.

افرادی هم که تصمیم به پخش نذری دارند می توانند به جای خرید یک ماسک، تعدادی خریداری نموده و همانجا در بسته بندی قرار دهند تا به مسافرینی که امکان خرید ماسک ندارند، اهدا شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
30 − 16 =


اخبار

سینما و هنر

جهان