ماسک کنسرت – ساخت ماسک مجهز به هدفون برای کنسرت های موسیقی

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۰۶-۲۹
ماسک کنسرت - ساخت ماسک مجهز به هدفون برای کنسرت های موسقی

ابتکاری جدید برای دوره کرونا و پس از آن

این روزها در سراسر جهان همه به دنبال یافتن راهی برای رهایی از ویروس کرونا هستند. یک مبتکر نوعی ماسک کنسرت ساخته است که علاوه بر روزهای کرونایی برای دوران پس از کرونا نیز کاربردی خواهد بود. این ماسک ها که به تازگی راهی بازار هم شده اند یکی از ابتکاراتی خواهند بود که در دوران کرونا ثبت شده است.

این مبتکر یک موسیقدان و رهبر ارکستر از کشور مجارستان است. ایده جالب او با دیدن چهره های پشت نقاب در روزهای کرونایی به ذهنش خطور کرد.

ماسک کنسرت - ساخت ماسک مجهز به هدفون برای کنسرت های موسقی

ماسک کنسرت – ساخت ماسک مجهز به هدفون برای کنسرت های موسقی

ماسک کنسرت برای لذت بردن از اجرای موسیقی

ایوان فیشر در رابطه با اختراع جالبش گفته است: در خیابان های بوداپست به چهره های مردم در پس نقاب ها نگاه می کردم؛ به ذهنم رسید که از این وسیله که این روزها در سراسر جهان همه از آن استفاده برای مقابله علیه کرونا استفاده می کنند برای شنیدن موسیقی هم می توان بهره گرفت.

از آن زمان شروع به طراحی ماسکی نمودم که دو برآمدگی و زائده پلاستیکی در پشتش قرار دارد. این زائده ها شبیه کف دست هستند و حالت متحرک دارند. یعنی می توان آنها را روی ماسک نصب کرد و یا از روی ماسک برشان داشت. با این وسیله و با این شرایط حاصل از کرونا، حضار در سالن های موسیقی می توانند خیلی راحت تر به موسیقی گوش کنند.

نگه داشتن دست پشت گوش

فبشر معتقد است به دلیل فاصله گذاری اجتماعی روش قدیمی نگه داشتن دست پشت گوش به شنیدن بهتر کمک می کند. بنابراین دو زائده پلاستیکی دست مانند روی ماسک ها نصب کرده تا به تقویت شنوایی افراد حاضر در کنسرت کمک کنند.

قیمت نهایی این وسیله جالب ۲۷ دلار عنوان شده است. نکته جالب استفاده و استقبال مردم از این ماسک ها در کنسرت های موسیقی است. با رواج این ماسک های مخصوص کنسرت، ماسک فیشر برای کنسرت های موسیقی بسیار مشهور شده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
1 + 22 =


اخبار

سینما و هنر

جهان