کمیسیون امنیت ملی – جلسه طرح سوال نمایندگان از ظریف

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۲-۲۲

مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا نیازی به مذاکره ندارد

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز عصر جلسه ای با حضور محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه  برای پاسخگویی به سوالات برگزار کردند. سید حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست عصر امروز  اظهار داشت: «جلسه امروز با هدف طرح سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه، با حضور محمدجواد ظریف و معاونین وی تشکیل شد».

سید حسین نقوی‌حسینی،گفت: «وزیر امور خارجه در این کمیسیون اعلام کرد مبادله زندانیان و بازداشت‌شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود»

جلسه طرح سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه

نقوی حسینی خاطرنشان کرد:‌«در ابتدای جلسه ظریف اعلام کرد که تلاش جمهوری اسلامی ایران حفظ وحدت و تقویت دولت مرکزی افغانستان است و این حادثه اخیر هم که دستاویزی برای دشمنان ایران و افغانستان قرار گرفته، نیازمند بررسی دقیق و تحقیقات بیشتر است و حتما موضوع را حل و فصل می‌کنیم»

ظریف در ادامه نشست  امروز بر نامه ۹ صفحه‌ای اینجانب با ۴ عنوان به دبیر کل سازمان ملل، افشای تخلفات و اقدامات خلاف قانون آمریکایی ها و تخلفات اروپایی‌ها اشاره کرد. ایران همیشه خواستار بازگشت به برجام و اجرای تعهدات همه طرف های ۵+۱ بوده است.

لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد دیدگاه ظریف در رابطه با تحریم های تسلیحاتی اعلام کرد: «وزیر امور خارجه همچنین یادآور شد آمریکایی ها در تلاشند تا مانع لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران مطابق برجام شوند که قطعا این اقدام خلاف تعهدات بین‌المللی است. آنها در صدور قطعنامه با استناد به برجام موفق نخواهند شد»ظریف در کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا به برجام نمی‌تواند استناد کند چراکه از آن خارج شده است گفت: «به هر حال ما همه تلاش خود را به کار گرفتیم که آمریکا نتواند به هر بهانه‌ای برای کشور مشکل ایجاد کند»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: «وزیر امور خارجه در ادامه نشست امروز افزود که مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود. سخنگوی دولت نیز همین موضوع را اعلام کرده است لذا تغییر سیاستی نداریم» از آنجایی که هیچ کدام از ۱۰ سوال کننده در کمیسیون حضور پیدا نکردند، هیچ سوالی از محمدجواد ظریف در این جلسه مطرح نشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
25 − 6 =


اخبار

سینما و هنر

جهان