مبارزه با آلودگی هوا – تغذیه مناسب برای مقابله با اثرات آلودگی هوا

  • توسط الهام امامی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۲۱
مبارزه با آلودگی هوا - تغذیه مناسب برای مقابله با اثرات آلودگی هوا

عاملی برای افزایش ابتلا به کرونا

دکتر سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در مورد مبارزه با آلودگی هوا از طریق مصرف غذایی توضیحاتی داده است. دکتر لاری گفت: آلودگی هوا عامل مهمی برای افزایش تعداد ابتلا به کرونا می باشد. وی اضافه کرد: راهکارهایی برای مقابله با این مشکل وجود دارد تا از اثرات مخرب آن بر بدن بکاهیم. داشتن یک رژیم غذایی مناسب از مهم ترین راه حل هایی است که در این دوران می تواند کمک شایانی به ما بکند.

مبارزه با آلودگی هوا - تغذیه مناسب برای مقابله با اثرات آلودگی هوا

مبارزه با آلودگی هوا – تغذیه مناسب برای مقابله با اثرات آلودگی هوا

مبارزه با آلودگی هوا با خوراکی ها

طبق مطالعات علمی صورت گرفته، آلودگی هوا یکی از عوامل افزایش بیماری کرونا است. دکتر لاری با تأکید روی این موضوع توصیه کرد: در این روزها از مصرف غذاهای چرب، سوسیس، کالباس، تنقلات کم ارزش مانند چیپس، پفک و نوشابه‌های گازدار خوددداری کنید.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: نوشیدن آب فراوان در طول روز را فراموش نکنید. از منابع ویتامین D حتما بهره ببرید. نوشیدن شیر در روزهای آلوده بسیار کمک کننده است. مصرف سیر، پیاز و تره فرنگی برای محافظت از مخاط دستگاه تنفسی بسیار عالی است. همچنین مواد غذایی مانند کرفس، اسفناج، گوجه فرنگی، لیمو، نارنگی، پرتقال و برگ سبز کاهو که غنی از ویتامین C هستند را در رژیم غذایی خود بگنجانید. روزانه یک عدد سیب عوارض ناشی از آلودکی هوا را کاهش می‌دهد. میوه ای مثل پرتقال سرشار از پکتین است. این میوه اثرات آلودگی هوا را در بدن شما کاهش خواهد داد.

جوانه گندم، روغن‌های گیاهی، جگر و سبزی‌های دارای برگ سبز که منابع ویتامین E می باشند را از قلم نیندازید. همچنین نسبت به مصرف مواد غذایی حاوی سلنیوم (غذاهای دریایی، مرغ، نان و آجیل) و مواد غذایی حاوی بتاکاروتن مثل انبه، کدو حلوایی، فلفل، اسفناج و کلم نیز اقدام نمایید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
22 − 17 =


اخبار

سینما و هنر

جهان