رهبری – انتقاد رهبری از اهانت و ظلم به مسئولان قبلی قوه قضائیه

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۰۴-۰۸

مبارزه با فساد از دور صادق لاریجانی شروع شده است

مقام رهبری روز گذشته اهانت و ظلم به مسئولان قبلی قوه قضائیه در جریان دادگاه‌های رسیدگی به فساد اخیر در کشور را مورد نقد قرار داد. آیت‌الله خامنه‌ای اعلام کرد که افراد معاند به دنبال گرفتن انتقام هستند و افزود که مبارزه با فساد از دور صادق لاریجانی شروع شده است.

مقام معظم رهبری در یک سخنرانی در شرایط ارتباط تصویری در همایش سراسری قوه قضائیه  ضمن اشاره به  اهانت و ظلم به برخی بزرگان پاکدست قبلی قوه قضائیه در جریان دادگاه‌های اخیر مقابله با فساد در قوه قضائیه اظهار کرد: «خطاب من در این موضوع مردم و جوانان مؤمن است که مراقب باشند تعدی نکنند و به افراد معاند که به دنبال گرفتن انتقام از مواضع انقلابی و محکم قاطع فلان شخصیت هستند، کاری ندارم»

پاسخ رهبری به واکنش‌ها و اظهارنظرها در فضای مجازی

رهبری – انتقاد رهبری از اهانت و ظلم به مسئولان قبلی قوه قضائیه

رهبری به واکنش‌ها و اظهارنظرها در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی اشاره کرد و گفت: «همانطور که در برخورد با فساد نباید اغماض وجود داشته باشد اما افراد بی‌گناه هم نباید مورد تعدی قرار گیرند و رسیدگی‌ها باید کاملاً بر اساس قانون و عدالت و بدون جوگیری انجام شود».

وی با حمایت از ریس سابق قوه قضاییه  تاکید کرد مه حرکت مبارزه با فساد از دوره آقای آملی لاریجانی آغاز شد و ایشان هم در داخل و هم در بیرون از قوه شروع کننده آن بودند و اینها نباید نادیده گرفته شوند.

هيچ‌گاه از هیچ فرد فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد

آقای آملی لاریجانی رییس سابق قوه قضاییه هم بعد از این سخنان در نامه‌ای ضمن تقدیر از این اظهارت نوشت: «از بیانات حکیمانه و الطاف کریمانه رهبر معظم انقلاب نسبت به این حقیر، صمیمانه تشکر میکنم.برخورد با فساد چه در درون قوه_قضاییه و چه در بیرون آن، از راهبردهای اساسی نظام از ابتدای تاسیس تاکنون بوده است. اینجانب در هر دو دوره قبلی قوه قضاییه، این راهبرد اساسی مورد تاکید رهبری نظام را، با قاطعيت تمام دنبال کرده ام. وی افزوده است: «هيچ‌گاه از هیچ فرد فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد»

پاسخ چهره های اصولگرا

دفتر آملی لاریجانی در تیرماه سال گذشته در اطلاعیه‌ای درباره اتهامات وارده به آقای طبری اعلام کردند: «اتهاماتی به معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه زده شده که کذب بودن آن بر همگان آشکار است مثل فساد آشکار وی یا اینکه همگان بر فساد وی آگاهند، این‌گونه اتهام‌زنی یک‌طرفه و محاکمات رسانه‌ای بدون اینکه متهم بتواند از خود دفاع کند کاری خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف اخلاق است …کاش ایشان در نامه امروز ضمن اعلام برائت از طبری و تخلفات او، کلامی هم در تایید مسیر محاکمه و پیگیری اتهامات کشف‌شده به علاوه توضیحات لازم درباره روابط با او را برای افکار عمومی ارائه می‌دادند»

امین عارف هم نوشت: «آقای آملی_لاریجانی خیلی نقد داشتم بیشتر از اون به رهبری، که چرا همچین کسی رو رئیس تشخیص مصلحت و عضو شورای نگهبان قرار داده ولی با این صحبت آقا فهمیدم خیلی از مسائل رو نمیدونستم و زود قضاوت کردم»

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
19 − 2 =


اخبار

سینما و هنر

جهان