متری شیش و نیم در ونیز

  • توسط admin
  • ۱۳۹۸-۰۶-۱۳

متری شیش و نیم در ونیز

متری شیش و نیم در ونیز با تشویق ممتد تماشاچیان مواجه شد. این فیل در حالی به جشنواره ونیز رفت که در داخل ایران  با حواشی زیادی مواجه شده بود. متری شیش و نیم از نگاه منتقدان هنری به عنوان یکی از گزینه های نمایندگی ایران در اسکار معرفی شده بود، اما در عین ناباوری انتخاب نشد.  این اتفاق با انتقاد بازیگران و هنرمندان زیادی همراه بود.

نمایش

نمایش  فیلم متری شیش و نیم  به کارگردانی سعید روستایی، برای اولین بار، روز جمعه ۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر به نمایش درآمد و از اسفند ۱۳۹۷ نیز در سراسر کشور به صورت گسترده اکران شد. متری شیش و نیم، در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۸ در شبکه نمایش خانگی پخش شد.

رکوردشکنی

این فیلم در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ در سینماهای ایران اکران شده‌ و پرفروش‌ترین فیلم غیر کمدی و دومین فیلم پرفروش تاریخ ایران شده است.

در روز ۲۰ فروردین ۱۳۹۸ بیش از ۷۸ هزار نفر به تماشای متری شیش و نیم نشستند (معادل فروش ۱/۷ میلیارد تومان در روزهای عادی) که این تعداد مخاطب در یک روز رکوردی خیره کننده برای یک فیلم اجتماعی در این دهه می باشد.

دومین همکاری

این فیلم در جشنواره فجر موفق شد برنده بهترین فیلم از نگاه تماشاچیان شود.  این فیلم دومین همکاری سعید روستایی با  محمدزاده، ایزدیار و معادی  است.

اسپویل

ناصر خاکزاد با بازی نوید محمدزاده یک قاچاقچی مواد مخدر_ شیشه_ است که از این طریق به اعضای خانواده اش کمک جهت زندگی بهتر کمک می کند. از طرفی پلیس تهران در به در دنبال ناصر است. بازی درخشان پیمان معادی، نوید محمد زاده و سایر بازیگران، صحنه های دردناکی که گویی همین اطراف ما و در گوشه و کنار این شهر در جریان اند، به تاثیرگذاری هرچه بیشتر فیلم کمک کرده اند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
8 + 8 =


اخبار

سینما و هنر

جهان