مجتمع پتروشیمی هگمتانه – افتتاح طرح های پتروشیمی با حضور روحانی

  • توسط اعرابی
  • ۱۳۹۹-۱۰-۰۴
مجتمع پتروشیمی هگمتانه - افتتاح طرح های پتروشیمی با حضور روحانی

افتتاحِ طرح های ملی در ایلام، آذربایجان غربی و همدان

مجتمع پتروشیمی هگمتانه پس از مدت طولانی با سرمایه گذاری یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان  امروز در مراسمی با حضور مقامات محلی و در ارتباط تصویری زنده با رییس جمهوری اسلامی ایران، به صورت رسمی به بهره برداری رسید.
 پتروشیمی (الفین) و گوگردزدایی ایلام، پتروشیمی (سولفات پتاسیم) ارومیه و پتروشیمی هگمتانه طرح هایی هستند که در سی و هشتمین برنامه از افتتاح طرح های ملی و در استان های ایلام، آذربایجان غربی و همدان در مراسمی با حضور مقامات محلی و به صورت ویدئو کنفرانس به بهره برداری رسیدند.
زنگنه وریز نفت امروز در آیین افتتاح ویدئوکنفرانسی پتروشیمی هگمتانه همدان، اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری های نماینده همدان در مجلس این طرح گرچه طولانی شد و علت مشکلاتی بود که سرمایه گذار بخش خصوصی داشت، امروز با حضور رئیس جمهور به بهره برداری می ر سد.

 پتروشیمی هگمتانه  قابلیت تولید ۵۰۰۰ تن پی وی سی گرید پزشکی را دارد که برای ساخت ادوات پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد،  به گفته وزیر نفت این طرح امکان توسعه دارد که با سرمایه گذار تفاهم شده تا خوراک تأمین کنیم و واحدی مشابه کنارش این پتروشیمی که از صنایع بسیار مهم است، احداث شود.

مزایای افتتاح پتروشیمی هگمتانه

پتروشیمی هگمتانه از جمله طرح های مهم در بخش توسعه اقتصادی کشور و تحقق شعار جهش تولید است که امروز افتتاح گردید.
پتروشیمی هگمتانه بزرگترین واحد تولیدی استان همدان است که محصولی کم نظیر به نام پی وی سی با درجه پزشکی تولید می کند و ظرفیت سالانه ۷۰ هزار تن محصول را دارد.
این پتروشیمی برای حدود ۲۳۰ نفر اشتغال ایجاد می کند، این طرح به عنوان نخستین مجتمع پتروشیمی کشور در تولید پی وی سی پزشکی امروز و بعد از ۱۸ سال به صورت رسمی به بهره برداری رسید. آغاز فعالیت پتروشیمی هگمتانه علاوه بر تامین بخشی از نیاز داخلی کشور در زمینه پی وی سی پزشکی، از خروج ارز برای واردات این محصول نیز جلوگیری می کند.

مجتمع پتروشیمی هگمتانه - افتتاح طرح های پتروشیمی با حضور روحانی

مجتمع پتروشیمی هگمتانه – افتتاح طرح های پتروشیمی با حضور روحانی

پی وی سی پزشکی وارداتی است و پتروشیمی هگمتانه می تواند بخشی از نیاز صنایع داخلی را تامین کرده و از خروج ارز جلوگیری کند.

۵۷ درصد سرمایه مورد نیاز این طرح را سهامداران بخش خصوصی، ۳۳ درصد را پتروشیمی ایران و ۱۰ درصد را سرمایه گذار خارجی تامین کرده است.
افتتاح پتروشیمی گام بزرگی در جهت خدمت به مردم استان همدان است که ۱۸ سال طول کشید و امروز با تلاش و همکاری همه مجموعه ها به صورت رسمی بهره برداری شد،
عملیات اجرایی مجتمع پتروشیمی هگمتانه سال ۱۳۸۱ در شهر همدان آغاز که امروز پس از ۱۸ سال با همت و پیگیری جدی مدیران اجرایی استان و دولتمردان تدبیر و امید به صورت رسمی به بهره برداری رسید و وارد مدار تولید شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Solve : *
17 + 5 =


اخبار

سینما و هنر

جهان